Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 17 минути, resavsky said:

Каква ирония на съдбата.Руските славяни ще плашат нас българите с ракети "Сармат".Все едно евреите да плашат немците с ракета "Фридрих Велики".

България направи изключения с хуманитерен характер от забраната за полети , сещам се поне за едно, за да могат руски граждани да се приберат директно. Това беше любезно от дипломатическа гледна точка, а и полезно, когато жестът беше върнат с прибирането на българските моряци. Но Лавров е в персоналните списъци за забрана, свързани с приетите от ЕС санкции.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vynshno-ministerstvo-s-poziciia-za-zabranata-na-poleta-na-lavrov-2312842

С това искане за преминаване според мен се цели само създаване на напрежение.

Довечера Вучич щял да държи реч по този повод.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 13 минути, Сolonelcassad said:

Украинската армия е с по-висока численост в тази война, все пак колко мобилизации вече минаха, но украинците отстъпват многогократно в тежката артилерия.

Глупости.

Украинската армия трябва да покрива огромен фронт, Беларусската граница, северната  граница над Киев, Одеса и юга, докато руската изцяло се е концентрирала на местата на сраженията. Смятай коректно, иначе само на вицове ще възприемаш света :)

Преди 16 минути, Сolonelcassad said:

Още от сега знам, че The Washington Post ще бъде заклеймен от болшинството списващи в темата, че разпространява руска пропаганда. 

Правилно знаеш. Защото това е свободна преса, и като такава пропуска и руски пропагандни боклуци. Но те си личат отдалеко по миризмата :)

 

Преди 13 минути, resavsky said:

А бе путионид какво значи безсрамно да отстъпваш в авиация?Нещо сме се объркали в превода.

Заблудени има много и навсякъде. Тя руската пропаганда с такива се храни.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЗСУ наприкінці травня відновили контроль над населеним пунктом Новопіль на Донеччині

https://mil.in.ua/uk/news/vijskovi-pokazaly-zalyshky-armiyi-rosiyi-u-seli-novopil-na-donechchyni/?fbclid=IwAR3-78vsKzib3gHvG07GhwIhDXqje0rqWcA7ph2atgTUltTqEeaAM422jKw

Украйна изпрати официално искане до Министерство на външните работи 🇧🇬 България с молба да предостави оръжие
Оръжието трябва да помогне в борбата с агресията на Русия.
 
Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, sir said:

Абе така е, но в случая разликата с Мариупол е голяма. Числеността на войските в Северодонецк-Лисичанск-Горское-Золотое е в пъти по-голяма, украинците не могат да си позволят да ги оставят обкръжени там. А може да си правят и сметката, че могат да ги деблокират от запад - нещо, което с Мариупол очевидно беше невъзможно.

Според различните източници в Мариупол украинците имаха между 8 и 15 хиляди човека, от Авдеевка до Северодонецк едва ли имат повече от 20 хиляди. Няма място за повече и тея войници трябва да ги изхранват с нещо и да ги снабдяват с муниции. А, както знаем, руснаците стрелят по всичко, което преминава по пътищата там.

Съгласен съм с теб, че тази контра атака е поредната имаща за цел медийна показуха и само се пилеят ресурси и ценно време. Някой от руските блогъри беше писал, че с контра атаката си украинците са спасили някои части на югоизток от Северодонецк от обкръжение, което също е вярно.

Цитирай

Но всичко това е крайно рисково. Още повече, че вече започна и офанзивата към Славянск - още не се шуми много, но до няколко дни и там може да стане много напечено и след това край и на възможностите за деблокиране на Лисичанск и района.

Целият този регион трябваше да бъде изоставен и да минат към отбрана по триъгълника Славянск-Северск-Бахмут. Или другата опция - да ударят Попасна от няколко страни и да им спукат балона. Нито едно от двете не се случва засега.

Ако приемем, че украинците имат 15-20 хиляди човека на тоя участък, това прави поне 6-8 бригади съсредоточени там. Придвижването на такава маса от хора на такъв тесен участък има своите логистични проблеми и едва ли вече е възможно да се осъществи организирано изтегляне (както беше в Лиман) без да се срине фронта и да настъпи хаос.

А и да не забравяме, че руснаците също имат своите логистични проблеми. Даже вчера загубиха един генерал, който лично е повел атаката на някакво село... Представи си какъв е бойния дух сред войските, след като трябва лично генерала им да ги поведе.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, resavsky said:

Това ми изглежда най перспективно.Друго е игра с огъня.

 Съмнявам се да успеят, ако опитат. И в тази посока терена не е равен, а руснаците имат голямо преимущество в артилерия и все пак това е единственият адекватен план да опитат да задържат Лисичанск и Севердонетск.

 

 Украинците си удължават фронта с контраатака на Севердонетск, сами си разтеглят силите, а руснаците вече са им ги разтеглили достатъчно и накрая от толкова широк фронт накрая ще се окаже, че никъде не са достатъчно силни.

Който пази всичко не пази нищо.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, относно съотношенията на воюващите имаше там в един материал, не помня къде го срещах но - общо взето на първа линия са по ок. стотина хиляди от всяка страна. Общо и за Украйна и за Русия са ангажирани грубо казано по ок. 4-500 000 души.

Украинците имат повече бройки като мобилизирани и други, но са разпръснати по разните направления и вътрешността.

Руснаците пък са принудени да държат окупационни части, също и разни формирования в Крим и ЛДНР, отделно в Беларус. Засега се вижда че си пооправиха логистиката, като почти навсякъде се съобщава за интензивен артилерийски и ракетен обстрел - значи не само че имат много конвенционални боеприпаси, но и успяват да ги докарат до фронта и да ги употребят. И това не е изненада тъй като вътрешните им снабдителни линии почти не се подлагат на въздействие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, новорегистриран2 said:

Според различните източници в Мариупол украинците имаха между 8 и 15 хиляди човека, от Авдеевка до Северодонецк едва ли имат повече от 20 хиляди. Няма място за повече и тея войници трябва да ги изхранват с нещо и да ги снабдяват с муниции. А, както знаем, руснаците стрелят по всичко, което преминава по пътищата там.

По пътя Северск-Лисичанск все още не могат да стрелят. Замерват с бомби и ракети обаче някои от населените места, през които минава логистиката.

Преди 13 минути, новорегистриран2 said:

Някой от руските блогъри беше писал, че с контра атаката си украинците са спасили някои части на югоизток от Северодонецк от обкръжение, което също е вярно.

Ами ако е така, то значи е възможно, даже бих казал вероятно, това да е било подготовка за изтегляне. Просто няма абсолютно никакъв смисъл от повече седене конкретно в Северодонецк - избиха, колкото успяха, пушечно место, време е да си ходят.

Преди 14 минути, новорегистриран2 said:

Ако приемем, че украинците имат 15-20 хиляди човека на тоя участък, това прави поне 6-8 бригади съсредоточени там. Придвижването на такава маса от хора на такъв тесен участък има своите логистични проблеми и едва ли вече е възможно да се осъществи организирано изтегляне (както беше в Лиман) без да се срине фронта и да настъпи хаос.

А и да не забравяме, че руснаците също имат своите логистични проблеми. Даже вчера загубиха един генерал, който лично е повел атаката на някакво село... Представи си какъв е бойния дух сред войските, след като трябва лично генерала им да ги поведе.

Украинците държат сили по следващите подготвени отбранителни линии (около Бахмут, Северск и т.н.), опасността фронтът да рухне при изтегляне от Лисичанск на запад не е чак толкова голяма. То затова и спихна настъплението от Попасна към Бахмут и онези се насочиха само на север. Така че според мен все още могат да отстъпят сравнително организирано. Но няма много време.

При руснаците е пределно ясна ситуацията. :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

А бе путионид какво значи безсрамно да отстъпваш в авиация?Нещо сме се объркали в превода.

Е малко авторски допълнения в стил в-к Дума 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Самое важное за три часа

🔴Жителям обстрелянных курских сел рекомендовали запастись в подвалах едой и предметами первой необходимости.

🔴В Латвии запретили все российские телеканалы, решение вступит в силу 9 июня.

🔴Макс Корж отменил концерт в Екатеринбурге, потому что «каждый день отбираются жизни».

🔴Россия может нанести удары по инфраструктуре и госучреждениям Украины в случае поставок Киеву РСЗО дальнего действия, - глава комитета по обороне Госдумы.

🔴Телеканал "Дождь" будет вещать из Латвии с 9 июня.
Сегодня Нацсовет по электронным СМИ Латвии присвоил лицензию на вещание каналу, - сообщают СМИ Латвии. Редакция будет находиться в Риге.

🔴Мужчина набросился на детей в подмосковной электричке из-за желто-голубого рюкзака. Он решил объяснить детям, что украинцы — «пид*, бл***», снял с мальчика рюкзак и бросил на пол.

От каде я взимаш тая информация, ако не е тайна?

 

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Absurde said:

От каде я взимаш тая информация, ако не е тайна?

От няколко телеграм канала, това конкретно е от "Утро февраля", те често агрегират с по едно изречение новините които минават в потока.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

А бе путионид какво значи безсрамно да отстъпваш в авиация?Нещо сме се объркали в превода.

Човече, ти сериозно ли си мъж, интересуваш се от войната и ми задаваш подобен идиотски въпрос!?

Колко полети прави на ден ВВС на Украйна, и колко на Русия!?

Напиши си домашното и после съм готов да водя дискусия с теб!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Сolonelcassad said:

Човече, ти сериозно ли си мъж, интересуваш се от войната и ми задаваш подобен идиотски въпрос!?

Колко полети прави на ден ВВС на Украйна, и колко на Русия!?

Напиши си домашното и после съм готов да водя дискусия с теб!

 ВКС не са се проявили, като някакво страшилище, в Сирия с много по-малки сили бяха в пъти по-ефективни.

 Въпросът, обаче е, какво означава думата безсрамно. Украинците трябва да ги е срам, че авиацията им е по-малко от руската ли?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ги е срам тея лоши украинци, че не клекнаха пред Путин за 3 дни, а вече над три месеца го правят за смях пред целия свят. Оказа се, че на практика цяла Украйна е населена от нацисти, а най-много от тях явно са в източната й част, тъй като само така може да се обяснят разрушенията и геноцидът, които братушките отприщиха там. 

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Last roman said:

Не ги е срам тея лоши украинци, че не клекнаха пред Путин за 3 дни, а вече над три месеца го правят за смях пред целия свят. Оказа се, че на практика цяла Украйна е населена от нацисти, а най-много от тях явно са в източната й част, тъй като само така може да се обяснят разрушенията и геноцидът, които братушките отприщиха там. 

Съгласен съм с теб, че "на практика цяла Украйна е населена с нацисти".  Затова денацификацията ще отнеме повече време, но без съмнение ще бъде завършена. Е, освен ако Зеленски не прояви здрав разум и не спре тези кланета на източния фронт, за които той сам потвърди.

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оперативната обстановка според Олег Жданов:

06.06 Оперативная обстановка. Демократия по Украински. Олег Жданов военный эксперт.

00:00 вступление;

00:47 оперативная обстановка;

11:29 дополнение к ситуации в рф;

14:46 демократия по Украински;

21:33 отбой воздушной тревоги, стоит ли ждать;

23:51 есть ли в Крыму ядерное оружие;

26:35 реваншизм в рф;

29:10 как ведется статистика потерь;

34:57 графитовые бомбы;

38:11 как выказать дань уважения украинским военным;

40:26 как определить дальность выстрела на слух.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Last roman said:

Не ги е срам тея лоши украинци, че не клекнаха пред Путин за 3 дни, а вече над три месеца го правят за смях пред целия свят. Оказа се, че на практика цяла Украйна е населена от нацисти, а най-много от тях явно са в източната й част, тъй като само така може да се обяснят разрушенията и геноцидът, които братушките отприщиха там. 

Чисто спекулативно, ако руснаците вземат всичко от ляво на Днепър и прехвърлят боевете на десния бряг (запад) дали ще са боевете толкоз яростни?  Предполагам може би ще видим...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 минути, Сolonelcassad said:

Съгласен съм с теб, че "на практика цяла Украйна е населена с нацисти".  Затова денацификацията ще отнеме повече време, но без съмнение ще бъде завършена. Е, освен ако Зеленски не прояви здрав разум и не спре тези кланета на източния фронт, за които той сам потвърди.

викаш - 'нацист' е всеки, който се самоопределя за украинец. Е, в това отношение Путин изигра възможно най-консолидиращата роля за жълто-сините. Дори рускоговорящите там не желаят вече да шпрехат на езика на матушката.

Иначе, исторически погледнато, подобни 'денацификации' винаги са търпели и ще търпят провал. Но виж, след неизбежния крах на руската 'спецоперация', предстои съвсем закономерната деколонизация на РФ, като процесите ще започнат отвътре.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 15 минути, Absurde said:

Чисто спекулативно, ако руснаците вземат всичко от ляво на Днепър и прехвърлят боевете на десния бряг (запад) дали ще са боевете толкоз яростни?  Предполагам може би ще видим...

няма да им стигнат силите за това. А и няма как да удържат завладяното. Пропагандата им уйде в канала.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, Last roman said:

викаш - 'нацист' е всеки, който се самоопределя за украинец. Е, в това отношение Путин изигра възможно най-консолидиращата роля за жълто-сините. Дори рускоговорящите там не желаят вече да шпрехат на езика на матушката.

Иначе, исторически погледнато, подобни 'денацификации' винаги са търпели и ще търпят провал. Но виж, след неизбежния крах на руската 'спецоперация', предстои съвсем закономерната деколонизация на РФ, като процесите ще започнат отвътре.

Тази пропаганда / че всички украинци са нацисти / е толкова елементарна че не си заслужава да бъде коментирана.Между другото ако попитате някой русофил / независимо тук във форума или друго място/ какво е това нацист той няма да ви отговори.Или най много да се изцепи че това е човек който мрази руснаците.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Още повече, че вече започна и офанзивата към Славянск - още не се шуми много, но до няколко дни и там може да стане много напечено и след това край и на възможностите за деблокиране на Лисичанск и района.

Всъщност, ситуацията вече се е влошила. "Разбитата" Изюмска армия междувременно е успяла да превземе едно от важните села, в които два месеца досега си биеше главата (Довгеньке), и се е приближила до няколко други - както по посока самия Славянск, така и по посока Барвенково. Ето този тук общо взето е описал опасностите в последните си няколко поста: https://twitter.com/DefMon3

В същото време Зеленски дал някакви изявления как според него имали шансове да удържат Северодонецк. С подобни алабализми наистина ги чака катастрофа.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дмитрий Медведев вчера е казал, че Москва ще нанесе удари по "центровете за вземане на решения в Киев", ако Киев използва оръжия, получени от САЩ, срещу руски територии. 

Русия досега се е въздържала от удари по тези "центрове", но при ескалация, ще последва ответна реакция и тези "важни центрове" ще бъдат  "калибрирани". 

„Всички разбират за какви центрове става дума – това е и Министерството на отбраната, Генералният щаб, и всичко друго“, подсеща Медведев.

 

 

 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Сolonelcassad said:

Дмитрий Медведев вчера е казал, че Москва ще нанесе удари по "центровете за вземане на решения в Киев", ако Киев използва оръжия, получени от САЩ, срещу руски територии. 

Русия досега се е въздържала от удари по тези "центрове", но при ескалация, ще последва ответна реакция и тези "важни центрове" ще бъдат  "калибрирани". 

„Всички разбират за какви центрове става дума – това е и Министерството на отбраната, Генералният щаб, и всичко друго“, подсеща Медведев.

Ако се реализираше всичко, което казва Медведев, досега не само Украйна, но и цялата Земя щеше да се е затрила от лицето на Вселената.

Извинявай, Z-ко, но изказванията ти, освен фанатични, стават и все по-налудничави😴

  • Харесва ми! 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вечер, 103-й день войны Путина против Украины. Главное: Россия может нанести удары по инфраструктуре и госучреждениям Украины, телеканал "Дождь" будет вещать из Латвии с 9 июня.

Главное на данный момент:


🔴Все российские вузы исключили из Болонской системы образования, - замминистра науки и высшего образования России Дмитрий Афанасьев.

🔴В Каменске-Уральском Свердловской области, на переезде возле поселка Северный, вагон сошел с рельс железной дороги.

🔴Жителям обстрелянных курских сел рекомендовали запастись в подвалах едой и предметами первой необходимости.

🔴В Латвии запретили все российские телеканалы, решение вступит в силу 9 июня.

🔴Макс Корж отменил концерт в Екатеринбурге, потому что «каждый день отбираются жизни».

🔴Россия может нанести удары по инфраструктуре и госучреждениям Украины в случае поставок Киеву РСЗО дальнего действия, - глава комитета по обороне Госдумы.

🔴Телеканал "Дождь" будет вещать из Латвии с 9 июня.
Сегодня Нацсовет по электронным СМИ Латвии присвоил лицензию на вещание каналу, - сообщают СМИ Латвии. Редакция будет находиться в Риге.

🔴Мужчина набросился на детей в подмосковной электричке из-за желто-голубого рюкзака. Он решил объяснить детям, что украинцы — «пид*, бл***», снял с мальчика рюкзак и бросил на пол.

------------

Главное к этому часу

📌Все российские и белорусские вузы исключены из Болонского процесса

📌В Латвии запретили трансляцию всех российских телеканалов и выдали лицензию на вещание независимому телеканалу «Дождь»

📌Консерваторы Великобритании хотят объявить вотум недоверия премьеру Борису Джонсону. Голосование начнётся в ближайшее время

📌С начала войны в Украине погибли 32 журналиста

📌Комитет Госдумы одобрил законопроект о 7 годах колонии за «публичные призывы против безопасности России» и до 20 лет — за участие россиян в военных действиях против РФ

📌Глава МИД РФ Лавров отменил визит в Сербию, поскольку Болгария, Черногория и Северная Македония закрыли воздушное пространство для его самолёта

📌В Украине ликвидирован известный бурятский наёмник ЧВК «Вагнер» Владимир Анданов, известный под позывным «Ваха»

📌В Казахстане прошёл референдум о поправках в Конституцию. Большинство граждан поддержало переход от суперпрезидентской к президентско-парламентской. Однако многие видят в поправках способ упрочить личную власть Токаева и навсегда отправить Назарбаева в небытие

📌Экс-президент Украины Пётр Порошенко замечен в Лондоне

📌Патриарх РПЦ Гундяев встретился в Минске с диктатором Лукашенко в его дворце

📌 Число пользователей VPN-сервисов в России выросло в 15 раз с начала войны

📌Зеленский заявил, что Украина не готова экспортировать зерно через Беларусь

📌 В российском плену находятся около 2,5 тысяч бойцов с завода «Азовсталь»

📌Бывший завод Renault в Москве официально переименовали в «Москвич».

-----------

Главное к этому часу

▪️Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что посетил линию фронта, в том числе Запорожскую область и Лисичанск, где сейчас продолжаются ожесточенные бои.

▪️Глава Луганской областной администрации Сергей Гайдай сообщил, что украинская армия продолжает сражаться за соседний с Лисичанском Северодонецк, однако ситуация в городе для вооруженных сил Украины "немного ухудшилась" и они продолжают удерживать промышленную зону. Ранее сообщалось, что украинские военные контролируют около 50% территории Северодонецка (которая как раз примерно наполовину состоит из промзоны).

▪️Британия заявила, что предоставит Украине современные реактивные системы залпового огня M270. Это решение было принято после того, как США подтвердили намерение отправить Киеву партию "родственников" M270 – системы M142 (HIMARS). Зеленский обсудил поставки оружия с британским премьер-министром Борисом Джонсоном, которому сегодня предстоит голосование по вопросу о вотуме недоверия в связи с нарушениями карантинных правил во время локдауна.

▪️Представители самопровозглашенной Донецкой народной республики сообщили об обстрелах Донецка и соседней с ним Макеевки. По их данным, погибли трое жителей Донецка, еще трое ранены.

▪️Российский телеканал "Дождь", прекративший вещание из-за статьи о "фейках" о российской армии, получил европейскую лицензию и вскоре возобновит вещание из Риги. Тем временем журналист Андрей Солдатов, специализирующийся на исследовании работы спецслужб, сообщил, что власти России объявили его в розыск и арестовали его счета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке Генштаба:

1. На Славянском направлении украинские войска успешно отразили штурм на направлении села Долгенькое. Противник отошел.

2. Основные усилия враг сосредотачивается на попытках установления полного контроля над Северодонецком и блокирования наших войск в районе Лисичанска. Наши воины удерживают контроль в городе Северодонецке, бои продолжаются в восточной части города. Отразили вражеский штурм в направлении Новоахтырка и Вороново.

3. ВСУ сводят на нет попытки россиян взять под контроль автодорогу Бахмут – Северодонецк.

4. На Лиманском направлении с целью уничтожения фортификационных сооружений враг обстреливал украинские подразделения из минометов и артиллерии в районах Татьяновки (село на горе около Святогорской Лавры - Ред.) и Пискуновки. Нанес ракетный удар по Николаевке.

5. На Бахмутском направлении противник обстреливает из ствольной и реактивной артиллерии, минометов районы Берестово, Федоровки и Мироновки.

--------

ВСУ удерживают контроль в Северодонецке, бои идут на востоке города, – Генштаб.

▪️На Харьковском направлении враг ведет оборонительные бои с целью сдерживания продвижения ВСУ к государственной границе и контроля над автодорогой Белгород – Купянск.

▪️Армия рф сосредотачивает усилия на установлении полного контроля над Северодонецком и блокировании наших войск в районе н.п. Лисичанск.

▪️Враг усилил группировку своих войск на Запорожском направлении еще одной БТГ.

https://t.me/stranaua/45854

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Шпага said:

Ако се реализираше всичко, което казва Медведев, досега не само Украйна, но и цялата Земя щеше да се е затрила от лицето на Вселената.

Извинявай, Z-ко, но изказванията ти, освен фанатични, стават и все по-налудничави😴

Аха, моите изказвания са налудничави, а болшинството в темата, които постоянно ни разказват като в детските приказки за някакви украински митични "контраофанзиви", които така и не се случват - не са пълни фантасмагории.

А вчерашната излагация на хохлите да си свалят собствен самолет, дори не го коментирате. То как да се коментира този срам...

Но ще видим какво ще се случи - ако Зеленски има глупостта да използва американските системи по територии на Русия, ще му се наложи да не излиза от бункера от страх да не го "калибрират". То само за това си заслужават думите на Медведев...🤪

Редактирано от Сolonelcassad
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...