Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отрази войната на българското общество?

Recommended Posts

• Потребител
Преди 2 часа, Кимон Георгиев said:

Каква е разликата между украинско участие и руско участие ? Много ме интересува... Щото преди болшевишката революция, аз не знам някой да е възприемал украинците като различен етнос от руският... А тая мантра за великото украинско участие (барабар с финландците) я почна оня дебил Росен Плевнелиев. Той виеше на умряло, че България се е освободила от украинските солдати. Гледам, че тук има доста подръжници на тая малоумна теза...

"Шипченският отряд. В състава му са Тридесет и шести пехотен орловски полк, Тридесет и пети пехотен брянски полк (пристигнал като подкрепление от Ловчанско-Севлиевския отряд на 9 август), 1-ва, 2-ра, 3-та, 4-та и 5-а дружина от Българското опълчение и артилерийски батареи. Общият му състав е от 7500 офицери и войници и 27 оръдия. Началник на отряда е командирът на Българското опълчение генерал-майор Николай Столетов. Началник на щаба е полковник Ефим Ринкевич. Старши офицер е генерал-лейтенант Виктор Кренке." https://bg.wikipedia.org/wiki/Шипченски_отряд

Де факто никаква....Но онези овце които блеят безкритично, че тъй руският народ, онъкси руският народ, заедно с българският народ, и на Шипка рамо до рамо.....Никой не ги просвещава, че специално на Шипка украинският народ е рамо до рамо....Капиши? 

• Харесва ми! 4

• Мнения 340
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

• Потребител
Преди 1 минута, Skubi said:

"Шипченският отряд. В състава му са Тридесет и шести пехотен орловски полк, Тридесет и пети пехотен брянски полк (пристигнал като подкрепление от Ловчанско-Севлиевския отряд на 9 август), 1-ва, 2-ра, 3-та, 4-та и 5-а дружина от Българското опълчение и артилерийски батареи. Общият му състав е от 7500 офицери и войници и 27 оръдия. Началник на отряда е командирът на Българското опълчение генерал-майор Николай Столетов. Началник на щаба е полковник Ефим Ринкевич. Старши офицер е генерал-лейтенант Виктор Кренке." https://bg.wikipedia.org/wiki/Шипченски_отряд

Де факто никаква....Но онези овце които блеят безкритично, че тъй руският народ, онъкси руският народ, заедно с българският народ, и на Шипка рамо до рамо.....Никой не ги просвещава, че специално на Шипка украинският народ е рамо до рамо....Капиши? 

"Украинския НАРОД" ? Това ми звучи малко като македонския народ...

• Благодаря! 1
  • ХаХа 3

• Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

"Украинския НАРОД" ? Това ми звучи малко като македонския народ...

Народ:

• Народ — этнос, группа людей, объединённых общими признаками (происхождение, язык, культура и другое).
  • Народ (массы) — основная масса населения государства или страны.
  • Народ (народонаселение) — население какого-либо государства или страны.
  • Народ (толпа) — большое количество людей, собравшееся в одном месте.
  • Народ (публика) — публика, совокупность зрителей, читателей, потребителей искусства, объектов пропаганды или маркетинга.
  • Народ (паства) — люди, присутствующие на христианском богослужении.
  • «Народ» — стихотворение Марины Цветаевой.[1]

См. также[править | править код]

• Харесва ми! 2

• Модератор История

Степан Бандера не е боклук а борец за украинска независимост. Като Гоце Делчев,Тодор Александров или Иван Михайлов. Това че в един момент е бил съюзник на Германия въобще не го прави фашист.Факт е че в един момент немците го арестуват и го държат в концлагер.Никакви СС дивизии не е създавал Бандера а украинска въстанически армия .  

• Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1

• Потребител

Не съм съгласен. Чел съм изследванията на Карл Беркхоф. Лидерите на ОУН (и двете му фракции) са повлияни доста силно от идеите на националсоциализма и фашизма. Те бленуват за еманципирана, организирана на принципа на диктатурата и хомогенна в етническо отношение държава, която да бъде свободна от евреи, поляци и т.н. Освен това политическите амбиции на ОУН изискват еднородността на страната, затова техните отряди се включват в погромите срещу малцинствата. Именно Беркхоф твърди, че антисемитизма е много важен компонент от идеологията им. А и документите на които той се опира, показват, че те са склонни да сътрудничат с нацистите при чистката на евреи. Инициативата не е тяхна, ама те им удрят едно здраво рамо. ОК, съгласен съм, че той (Бандера) влиза в концлагер в Заксенхаузен, ама това не променя факта, че действията на УПА са част от цялостната доктрина на ОУН, която е разработена... от него. Ако беше навън, щеше да ги върши тези неща, пределно ясно е... Да не говорим как Бандера се разправя с конкуренцията. Разбираш ли, колко е нелепо тоя боклук, да бъде обявен изобщо за някакъв герой ? Това е все едно у нас, да обявим Александър Белев за такъв.
А УПА са още по-жестоки. Над 100 000 поляци са избити от тях. Във Волин не случайно има толкова полски партизани по това време.

Редактирано от Кимон Георгиев
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2

• Потребител

Протестите са предизборни действия. Ние сме експертно правителство, разглеждаме всички възможности, включително възобновяване на доставките от Газпром. Приоритетно гледаме да подсигурим алтернативни доставчици, ако не са достатъчни - няма да съм аз министърът, който ще остави населението на студено.

Това заяви служебният министър на енергетиката Росен Христов пред бТВ.

"Условията, които Русия постави към нас, са и към други държави от ЕС, които те изпълняват. Купуването на газ от Газпром не означава, че излизаме от рамката на Европейския съюз, тъй като няма да приемем условия, различни от тези на Германия и други водещи държави в ЕС", допълни той.

Христов обясни, че има направени анализи на всички рискове и ако започнат преговори, ще се адресира всичко, което е критично за страната, така че доставките да са стабилни.

"Фалити не трябва да се очакват. Приоритетите на министерството са ясни - максимална диверсификация на доставчиците на газ, така че да обезпечим количества и цена. Вярвам, че ще се справим. Можем да очакваме пазарна цена, при която да не се изпада в сериозна криза. Ситуацията няма да е лека, виждаме галопиращите цени", каза още служебният министър.

Според него диверсификацията е добър инструмент - "много хора я разбират като да заменим руския доставчик с друг, а тя е да намерим много доставчици, за да има конкурентни условия".

Христов посочи, че "Булгаргаз" е можел да реагира по-добре на задаващата се криза: "Кризата беше ясна още април. Четвърти месец сме в тези затруднения. Не мога да кажа, че "Булгаргаз" е реагирал максимално добре и бързо, дължи се на липса на подготовка, сигурност, информация".

По думите му обаче "Булгаргаз" не е единствената компания в света, която не е успяла да реагира.

"Много компании не успяват да реагират толкова дълго на промяната, други изчакват и поемат риск. Много трудно е да се каже кое е правилното решение. Но Булгаргаз са можели поне да резервират слотове и да следят ситуацията по-отблизо", допълни той.

Христов е категоричен, че правителството се опитва да осигури газ до края на отоплителния сезон.

Относно сделката със седемте танкера министърът заяви, че министерството е помолило за отсрочка от две седмици и "ако не се съгласим - офертата отпада. През това време трябва да намерим слотове и алтернативи, за да сравним цената".

• ХаХа 1

• Потребител

Александър Урумов, Фейсбук

Какво имаме тук на първата снимка?

Имаме документ - фактура, според която държавната “Булгаргаз” трябва да плати на частната “МЕТ Енерджи” сумата от 111 милиона 318 хиляди лева за количества газ.

На втората снимка е господин Людмил Йоцов, който през януари е бил в ръководството на “МЕТ”, а през февруари вече е назначен от Кирчо за шеф на “Булгаргаз”.

След което “Булгаргаз”, без да се бави, започва да купува без търг и конкурс руски газ от… ”МЕТ”.

“МЕТ” е заплащала на “Газпром” в рубли, след което е продавала на България руски газ с 30% надценка, понеже Кирчо и Кокорчо не са позволявали на "Булгаргаз" директно и по-евтино купуване от “Газпром”.

Купували са руски газ през цялото време и са лъгали обществото, докато са го ощетявали.

Евроатлантизмът трябва ли да е оправдание и параван на корупционни сделки?

Това как се нарича, освен изплетена от Кирчо и Кокорчо схема за крадене в особено големи размери!?

/Тази фактура и други фактури и документи бяха публично показани от господин Делян Добрев на пресконференция/.

• ХаХа 1

• Потребител
On 12.08.2022 г. at 0:44, laplandeca said:

Александър Урумов, Фейсбук

Какво имаме тук на първата снимка?

Имаме документ - фактура, според която държавната “Булгаргаз” трябва да плати на частната “МЕТ Енерджи” сумата от 111 милиона 318 хиляди лева за количества газ.

На втората снимка е господин Людмил Йоцов, който през януари е бил в ръководството на “МЕТ”, а през февруари вече е назначен от Кирчо за шеф на “Булгаргаз”.

След което “Булгаргаз”, без да се бави, започва да купува без търг и конкурс руски газ от… ”МЕТ”.

“МЕТ” е заплащала на “Газпром” в рубли, след което е продавала на България руски газ с 30% надценка, понеже Кирчо и Кокорчо не са позволявали на "Булгаргаз" директно и по-евтино купуване от “Газпром”.

Купували са руски газ през цялото време и са лъгали обществото, докато са го ощетявали.

Евроатлантизмът трябва ли да е оправдание и параван на корупционни сделки?

Това как се нарича, освен изплетена от Кирчо и Кокорчо схема за крадене в особено големи размери!?

/Тази фактура и други фактури и документи бяха публично показани от господин Делян Добрев на пресконференция/.

А пише ли,дето поделенията на Газпром са изкупили всички възможни трасета за доставки 6 месеца преди да стане проблема с газа? Откъде са знаели? А забравих те създадоха проблема !:ag: Сега си мислят да се върнат през задния вход не им се изпускат едни милиарди се оказва.

• Харесва ми! 2

• Потребител

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/radan-kanev-lazha-e-che-ruskijat-gaz-e-evtin.html

"Аз съм шокиран, че наши експерти и политици защитават интересите на „Газпром“. Фактите са очевидни - „Газпром“ спря да доставя газ. Те нарушават договора ни, спират доставките и ние вместо да се защитим, нашите министри казват, че ще загубим арбитража“, възмущава се Кънев."

За съжаление, все по-натрапчиво личи, че ще останем за много дълго време в Гълъб-арника😟 Путинофилите може и да са доволни от тази перспектива, но... докога ли? 

• Харесва ми! 2
  • Тъжен 1

• Администратор

Украинската софтуерна компания Sigma Software отваря офис в София с целта да наеме поне 50 души в рамките на една година. Центърът е втори за компанията в страната, след като през юни беше открит такъв и в Бургас. Целта тогава обаче бе по-скоро да създаде място за работа на служителите на компанията, избягали от войната в Украйна след нахлуването на Русия през февруари, докато софийският офис ще бъде по-класическо разширение. Българските центрове ще бъдат управлявани от Николай Пенев.

zx952y526_4385841.jpg?v=1661949541

https://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2022/08/31/4385845_ukrainskata_it_kompaniia_sigma_software_otvaria_ofis_v

• Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1

• Потребител
On 25.08.2022 г. at 19:30, Шпага said:

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/radan-kanev-lazha-e-che-ruskijat-gaz-e-evtin.html

"Аз съм шокиран, че наши експерти и политици защитават интересите на „Газпром“. Фактите са очевидни - „Газпром“ спря да доставя газ. Те нарушават договора ни, спират доставките и ние вместо да се защитим, нашите министри казват, че ще загубим арбитража“, възмущава се Кънев."

За съжаление, все по-натрапчиво личи, че ще останем за много дълго време в Гълъб-арника😟 Путинофилите може и да са доволни от тази перспектива, но... докога ли? 

Тези алчни, но не умни хора, са на път да ни оставят съвсем без газ през зимата. 🤐

• Тъжен 1

• Потребител
On 6.08.2022 г. at 9:36, Skubi said:

.Никой не ги просвещава, че специално на Шипка украинският народ е рамо до рамо....Капиши? 

Украински народ има във войната колкото и финландски и полски. Първо, по това време украинския народ по Бандера и живял в Австро-Унгария, а според Хохол или Гогол украинци са Запорожските казаци, които не участват във войната, за разлика от донските, кубанските казаци и някой кавказки народи. Макар по границите на империята да има разположение много полкове с имената на местни градове в тях не служат местни жители, имало е офицери финландци и поляци, но не и войници, а и никоя империя не оставя местните да служат на място, опасно е. Какво щеше да стане ако при полското въстание малко преди войната полковете в Полша бяха с личен състав поляци?

Има още една интересна подробност за невероятните способности на руската армия да си сменя националния състав. Казаците освободили България са чисти украинци, но казаците клали българи в Бесарабия, Крим и Украйна са парче руснаци. Бай Ернрот е чист финландец по време на войната, но мръсно руско куче като български министър, родоначалник на русофобията. Интересно защо русо, а не финофобия?

Редактирано от Петър_Пейчев
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 14 часа, Петър_Пейчев said:

Украински народ има във войната колкото и финландски и полски. Първо, по това време украинския народ по Бандера и живял в Австро-Унгария, а според Хохол или Гогол украинци са Запорожските казаци, които не участват във войната, за разлика от донските, кубанските казаци и някой кавказки народи. Макар по границите на империята да има разположение много полкове с имената на местни градове в тях не служат местни жители, имало е офицери финландци и поляци, но не и войници, а и никоя империя не оставя местните да служат на място, опасно е. Какво щеше да стане ако при полското въстание малко преди войната полковете в Полша бяха с личен състав поляци?

Има още една интересна подробност за невероятните способности на руската армия да си сменя националния състав. Казаците освободили България са чисти украинци, но казаците клали българи в Бесарабия, Крим и Украйна са парче руснаци. Бай Ернрот е чист финландец по време на войната, но мръсно руско куче като български министър, родоначалник на русофобията. Интересно защо русо, а не финофобия?

Навярно говорил на руски, носил руска униформа и представял руски интерес....Така, че куче което говори руски, облича се руски и защищава интереси руски е руско куче.....🤡🤣😂

• Харесва ми! 1

За нас

Вече 17 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

За контакти:

• Create New...