Отиди на
Форум "Наука"

Информационната война


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, Шпага said:

Факт или недоказано твърдение?!...😯

Цитат от германският ветеран Лудвиг Бауер от книгата "Аз се сражавах на "Тигър",стр.91:

"След няколко дни видях при вратата (на лагера за немски военопленници),от камион разтоварваха ранени германски войници,американците ги вземаха от болниците. Невъзможно е да се опиша как американците се отнасяха с ранените,на войниците с ампутирани крака вземаха патериците. Нямаше никакво снабдяване,повтарям - никакво. Всички дървета около лагера бяха без листа,гладуващите войници ги варяха в консервни кутии и ги ядяха. Ужасно беше да се наблюдава как войници с диария и висока температура в оградената с бодлива тел територия умираха направо на голата земя.

Когато жени се приближаваха до телта,за да метнат през нея продукти,ги гонеха. Войник,който се осмеляваше да се доближи до бодливата тел,за да вземе продукти,го застрелваха с картечница."

Моето обяснение е,че американците толкова много са се страхували от германците,че са решили да ги отслабят провеждайки геноцид над тях и избивайки един милион и половина немски войници.

Всяка Свръхсила е извършвала геноцид. Както и някои средно големи и малки държави. Просто за геноцида на САЩ над германците не се знае много,защото Щатите са победител и както знаем,победителите пишат историята.

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 279
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Не намирам никаква информация за преговори между воюващите страни. Дали изобщо се водят такива на този етап от войната?

Украина и Россия заявили о фактическом прекращении мирных переговоров

https://strana.today/news/391373-perehovornyj-protsess-mezhdu-ukrainoj-i-rossiej-prakticheski-prekrashchen-.html

Сегодня глава Офиса президента Михаил Подоляк сообщил о том, что процесс переговоров между Украиной и Россией приостановлен. Аналогичное заявление сделал и замминистра иностранных дел России Андрей Руденко.

"Однако он будет восстановлен, и, как мне кажется, модератором будет Зеленский", - сказал Подоляк.

Он также заявил, что отдавать что-либо, чтобы "сохранить лицо Путина", Украина не собирается.

В МИД России объявили о "выходе Украины из переговоров".

"Нет, переговоры не продолжаются. Украина вышла практически из переговорного процесса", - заявил Руденко.

Тем временем глава российского МИД Сергей Лавров заявил, что западные страны планируют затянуть процесс переговоров по Украине, чтобы измотать Россию и нанести ей урон.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Mirolub said:

Тем временем глава российского МИД Сергей Лавров заявил, что западные страны планируют затянуть процесс переговоров по Украине, чтобы измотать Россию и нанести ей урон.

За съжаление това твърдение изглежда напълно вярно... въпреки че е изказано именно от Лавров, на когото по принцип не трябва да му се вярва😠

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, deaf said:

Веднага след войната,в американските лагери за военопленници са убити чрез глад към един милион и половина германски войници! Това е ужасяващо и абсолютно безсмислено военно престъпление. Но аз съм против да се въведе закон,който да наказва отричащите това тежко военно престъпление.

Ако това е вярно, кой го отрича?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, deaf said:

Съфорумката или съфорумеца Шпага се съмнява в достоверността на това военно престъпление.

Аз също се съмнявам защото преди ти да го споменеш не бях и подозирал за подобно нещо. Предполагам и Шпага не го е знаела. Но ти говореше за хора отричащи го. Кои са те?

Относно самото твърдение. Има разлика между факт и твърдение. Все пак трябва някакви аргументи/доказателства. След кратко ровене из нета не намерих нищо което да покаже подобно умишлено отношение на американците към немските пленници.  

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Gravity said:

Има разлика между факт и твърдение.

Колега,изобщо не става дума за това дали е факт или твърдение,а че е според мен страшно насилие да бъдат вкарвани в затвора хора,само защото са отрекли някакъв исторически факт или просто твърдение.

И как си представяте исторически доказателства?! Аз по-горе постнах свидетелски показания на немски войник оцелял в тези американски лагери за германски военопленници,но за вас това не са доказателства! То така всеки исторически факт може да отречем. Аз така мога да отрека и Баташкото клане! Къде са доказателствата? Тези скелети черепи може да са донесени от някъде другаде,а не от Батак. И т.н.

Но не затова става дума,а за свободата на словото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

И как си представяте исторически доказателства?! Аз по-горе постнах свидетелски показания на немски войник оцелял в тези американски лагери за германски военопленници,но за вас това не са доказателства!

Много хора пишат и дават свидетелства, че са отвличани от извънземни и с тях са правени някакви експерименти. Защо това не се приема за сериозно доказателство, а писаното от един човек трябва да се приема?  Значи има други фактори, които да определят нещо като доказателство, не само фактът на написаното?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, deaf said:

Колега,изобщо не става дума за това дали е факт или твърдение,а че е според мен страшно насилие да бъдат вкарвани в затвора хора,само защото са отрекли някакъв исторически факт или просто твърдение.

Моят проблем е, че до сега не си посочил факт, и най-важното дори и да го приемем за вярно, къде са тези които го отричат?

Преди 17 минути, deaf said:

И как си представяте исторически доказателства?! Аз по-горе постнах свидетелски показания на немски войник оцелял в тези американски лагери за германски военопленници,но за вас това не са доказателства! То така всеки исторически факт може да отречем. Аз така мога да отрека и Баташкото клане! Къде са доказателствата? Тези скелети черепи може да са донесени от някъде другаде,а не от Батак. И т.н.

Но не затова става дума,а за свободата на словото.

Примерът ти не е добър. Ако няма доказателства и някой се съмнява в това какво е написано в книгата (още повече, че там не пише 1,5мил жертви) това не същото като отричането на военно престъпление.

Ето ти друг пример Bengal famine of 1943. Тук съмнения няма, че милиони хора са умерели от глад. Няма и съмнение, чия е вината. Да си виждал някой да отрича това?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Gravity said:

ще повече, че там не пише 1,5мил жертви)

Един мой познат българин и немски възпитаник,живеещ в Германия и на когото вярвам,каза че жертвите се изчисляват на един милион и половина,но в Германия избягват да пишат и говорят за това,за да не дразнят американците,а и САЩ вече е съюзник и приятел на Германия и германците са решили да махнат с ръка "Било каквото било". Впрочем,след края на Втората световна война,в съветските лагери загиват един милион немски войници. Пак по данни на моят познат в Германия.

Там е работата,че хора които се съмняват в данните за Холокоста в случая,има опасност да бъдат набедени,че го отричат и вкарани в затвора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, deaf said:

Там е работата,че хора които се съмняват в данните за Холокоста в случая,има опасност да бъдат набедени,че го отричат и вкарани в затвора.

Къде го видя това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Gravity said:

Къде го видя това?

За съжаление примерите не са един и два. Например британският историк Дейвид Ървинг е осъден на три години затвор от...австрийски съд (!),защото е твърдял че в концлагера "Аушвиц" няма газови камери. Френски политик е осъден да плати €100 000 (!) глоба защото се усъмнил в цифрата от шест милиона починали евреи в нацистките концлагери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, deaf said:

За съжаление примерите не са един и два. Например британският историк Дейвид Ървинг е осъден на три години затвор от...австрийски съд (!),защото е твърдял че в концлагера "Аушвиц" няма газови камери. Френски политик е осъден да плати €100 000 (!) глоба защото се усъмнил в цифрата от шест милиона починали евреи в нацистките концлагери.

Предполагам, че става дума за това?

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Irving

https://en.wikipedia.org/wiki/Irving_trial#:~:text=In 2005%2C the British author,reduction of his prison sentence.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.05.2022 г. at 12:46, Втори след княза said:

Имам приятели с противоположни политически възгледи. Просто не ги засягаме. Имам уважение към теб като физик и дори като личност, която е приятно възпитана в дискусиите.

 

On 17.05.2022 г. at 13:07, gmladenov said:

Нещата от живота са такива, че на всяка тема ще се намерят плоскоземци - или хора,
които ще отречат фактите и ще повярват на каквото си поискат.

Самият факт, че във форум наречен "наука", където би следвало да се възпроизвежда умение по отчитане на  всеки факт, спорещите по политически теми са склонни по мнение и на двете страни да игнорират неудобни "факти", които за всяка отсрещна страна не са факти, говори едно - политиката е силно свързана с идеологията, тя на свой ред с религията и вярата. Тоест - мненията не се базират винаги на факти. Ако изповядвам вярата, че Русия или Европа или САЩ винаги са прави - каквото и да ми говорят, ще търся контра-факти или контра-обосновки и ако няма такива някой трябва да ги изобрети. Ако няма подходящи положителни за твоята кауза, ровиш всичко отрицателно за другата. Така обаче твоята кауза не става по-добра или по-приемлива. А по-религиозните маси непрекъснато се опиват като слушат какви зверове са другите.

Според мен мъдрият ход тук е да се вглеждаш по-често в себе си и да признаваш собствените си грешки и да ги отстраняваш. Не знам дали европейските и американските политици са способни на това, но Русия в момента определено показва, че не е в състояние да направи това.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Пандора said:

 

Самият факт, че във форум наречен "наука", където би следвало да се възпроизвежда умение по отчитане на  всеки факт, спорещите по политически теми са склонни по мнение и на двете страни да игнорират неудобни "факти", които за всяка отсрещна страна не са факти, говори едно - политиката е силно свързана с идеологията, тя на свой ред с религията и вярата. Тоест - мненията не се базират винаги на факти. Ако изповядвам вярата, че Русия или Европа или САЩ винаги са прави - каквото и да ми говорят, ще търся контра-факти или контра-обосновки и ако няма такива някой трябва да ги изобрети. Ако няма подходящи положителни за твоята кауза, ровиш всичко отрицателно за другата. Така обаче твоята кауза не става по-добра или по-приемлива. А по-религиозните маси непрекъснато се опиват като слушат какви зверове са другите.

Според мен мъдрият ход тук е да се вглеждаш по-често в себе си и да признаваш собствените си грешки и да ги отстраняваш. Не знам дали европейските и американските политици са способни на това, но Русия в момента определено показва, че не е в състояние да направи това.

Това което е по-интересно е как в тема за войната между Русия и Украйна, някои хора постоянно се опитват да говорят за това колко лоши са Европа и САЩ!!!

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Gravity said:

някои хора постоянно се опитват да говорят за това колко лоши са Европа и САЩ!!!

Именно - на принципа- като не можем да кажем нещо хубаво за нашите, ще ругаем по другите, много често в смисъл "и другите правят така". Това обаче никого не оневинява.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Пандора said:

Според мен мъдрият ход тук е да се вглеждаш по-често в себе си и да признаваш собствените си грешки и да ги отстраняваш. Не знам дали европейските и американските политици са способни на това, но Русия в момента определено показва, че не е в състояние да направи това.

Политиците по света са еднакви. Признаването на грешки е въпрос най-вече на политическа система.

В демократичните страни опозицията е тази, която изпълнява фунцкията на коректив и която посочва
грешките на управляващите ... с користни цели, разбира се.

Путин няма опозиция и управлява като силовак, така че .... той не прави грешки. 😎

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, gmladenov said:

той не прави грешки

Това му е най-голямата грешка. :) На него може би не, но на кликата в Кремъл - да. Така и не разбраха, че наличието на жизнена опозиция е само от полза.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Gravity said:

Това което е по-интересно е как в тема за войната между Русия и Украйна, някои хора постоянно се опитват да говорят за това колко лоши са Европа и САЩ!!!

Защото в основата на руската пропаганда е залегнало, че не Русия е нападнала Украйна, а НАТО напада Русия.

 

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Как разчетохте посланието на Зеленски към Канския фестивал?

Разчитам, че ти се захващаш за думите на Зеленски като удавник за сламка ... а не
виждаш голямата картина.

Зеленски в момента го играе продавач на библии ... но вместо да продава библии,
се опитва да спечели колкото се може повече хора за каузата на Украйна.

Какви точно думи използва няма никакво значение. Важна е целта му ... и в нея няма
нищо лъжовно. Човекът прави каквото може за отечеството си.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Явно всички сме съгласни, че при информационната война, факти биват премълчавани или оспорвани.

Да, всички сме съгласни, че Масква и нейните предани русофилите изопачават истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Втори след княза said:

Нуждаем се от нов Чаплин, за да докажем, че днес киното не е само нямо”,

Така извадено от контекста не се разбира ясно...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, deaf said:

Така извадено от контекста не се разбира ясно...

Току що прочетох:
В речта си Зеленски цитира реплики от филма Великият Диктатор на Чаплин и завършва
с призив киното да не е нямо; тоест, да заеме гражданска позиция в тези смутни времена.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...