Отиди на
Форум "Наука"

Информационната война


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Какво бе смешното?

Твоята алтернативна реалност е много смешна, както и гласовете в главата ти.
Жалко, че не можеш да се видиш/чуеш отсрани. Иначе и ти щеше да се посмееш. 🤣

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 279
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Какво бе смешното? Че украинските жени са изнасилвани ли?

Смешен е поредният недостижим полет на мисълта понесъл се със задушлива смрад откъде Клуб ,, Русолюбие и тъпософия,,

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Втори след княза said:

Когато се оказа, че информацията е недостоверна ...

Защо така си зациклил, батка? Аутизмът ли те мъчи пак?

И двете страни използват пропаганда ... но нищо не може да промени факта, че руските
варвари са агресорът в тази война. Те започнаха войната и те ще си платят накрая. 🙄

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

И ето как създават фалшификати ... 

И как познаваме, че тази снимка не е фейк? На теб ли да вярваме, че това са украинци
... а не руснаци, например. 🤣🤣

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Не зная. Питай на https://t.me/ukr_g_m

Това може да е снимка от снимачната площадка на филм или музикално видео.
Не се знае.

Ти уж се бориш с фейковете, а самият ти пускаш фейкове. 🙄

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

И ето как създават фалшификати за „цивилни, убити от руските военни“ – „Пинокио“ от UkrNaziFilm. При живите е неприятно, понякога труповете пушат, след това ръцете се махат изпод колелата и се издигат като зомбита в странично огледало, а манекените са тихи, спокойни, където ги сложиш, там лежат.

    image  

Наистина си зациклил. Но така се получава, когато сам си се ограничил в информацията, и се плъзгаш по повърхността. Ставаш елементарна жертва за манипулациите.

Посоченият манекен стана капан за руските манипулатори пропагандисти. Те, лишени от всякакви аргументи, се хванаха за кадрите с него, като доказателство как украинците правят фейкове и постановки.

https://t.me/uniannet/45082

После обаче се оказа, че това са  кадри от заснемането на руски сериал в Петербург, нямащ нищо общо с украинците.  ЦЪК, и това:

https://t.me/uniannet/45159

 

Човече, информирай се повече, щото така си беззащитен. Многократно те хванахме в крачка, докога?  Превръщаш се в проводник на лъжата.

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.05.2022 г. at 9:58, Atom said:

Всеки човек има множество идентичности, които се проявяват в различна среда. "Ние" например може да е семейството в опозиция на съседите. Или пък "ние съгражданите" в опозиция на жителите на другите градове, или "ние българите", или "ние европейците".

Това не го казвай на психиатъра си. Че ще те изгубим за доста време. И колкото повече "Ние" виждаш в себе си - толкова по-зле е, да знаеш. Някои пациенти се идентифицират и с повече от 100, при това с различни възрасти, пол, раса и т.н. Като те питат - говори за роли, които идентичността ти приема и играе. Може и да не те хванат.

On 19.05.2022 г. at 9:58, Atom said:

В съзнанието ти се пръкна примера със Сирия, а не  примери от Африка или Йемен.   Защо мислиш, че стана така?  Защото Сирия е в по-тесен кръг. Тя може да влезе например в "ние от средиземноморието" или "ние от Европа и близкия изток". Украйна за разлика от Сирия е  съвсем близо и влиза в кръга "ние европейците".   

В съзнанието ми ти не знаеш какво става, така че не ми се прави на Фройд. Дадох примера със сирийските бежанци, защото от тях имахме у нас и в що-годе  съпоставими количества на украинците днес. Йеменци-бежанци колко имаме, че да съпоставяш и да се пънеш да ми обясняваш как сме ги приемали? Що за нелепо сравнение? Все едно да сравняваш някой атом с живота, Вселената и всичко останало! 

И, моля, не ми отговаряй. Само ще разсееш всякакви съмнения.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Втори след княза said:

Явно е време да сменя източника, но снимки от официални руски източници се трият.

Официалните руски източници са източници на очевидна дезинформация. Да си спомним как Путин твърдеше, че няма да нападне Украйна. Или пък как ТАСС съобщи, че българският кораб е пленен от азовци. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, Doris said:

Официалните руски източници са източници на очевидна дезинформация. Да си спомним как Путин твърдеше, че няма да нападне Украйна. Или пък как ТАСС съобщи, че българският кораб е пленен от азовци. 

 

Преди 8 часа, Втори след княза said:

Явно е време да сменя източника, но снимки от официални руски източници се трият.

Трудно е да се каже кои са официалните руски източници.  В момента Москва като цяло се въздържа от коментари. TASS показват архивни кадри от ВСВ.

За сметка на това има множество неоторизирани руски източници, много от които директно от мястото на събитията.  Относно военкор с телефоните, предаващи директно събития от мястото - едва ли можем да кажем че са дезинформация.  Най-голямото триене е в youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Явно е време да сменя източника ...

Първо трябва да си смениш чипа, защото нещо не обработва информация като хората. 🤣

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, gmladenov said:

Първо трябва да си смениш чипа, защото нещо не обработва информация като хората. 🤣

Чакай бе! И мен със Спутник 1, 2 ме чипираха, но за 3 ударих тази MRS на унгарката Каталин и може би това блокира, да се развие в мен безумна русофилия....😂🤣🤣😂 Така, че преди да почнеш спор с някой видимо русофил, първо го питай с какво е ваксиниран против ковид. И ако каже, че със Спутник и няма отгоре за бустер някаква западна, тогава спирай с него, защото е явно, че е биодрон.....😲😂🤣🤣😂

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, моля разкажи нещо за това, как медиите представят войната в Унгария. 🙂

И какво според теб е отношението на унгарското общество към двете страни в нея. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Doris said:

Скуби, моля разкажи нещо за това, как медиите представят войната в Унгария. 🙂

И какво според теб е отношението на унгарското общество към двете страни в нея. 

Медиите/понеже доминират държавните а частните са в ръцете на такива олигарси които са близо до Орбан/, клонят към руснаците....Да не говорим, че унгарците имат пряк опит от украинските бачкари по различните строежи и от украинските мафиоти префучаващи през Унгария към запад, от поведението на разните Украински правителства спрямо унгарските малцинства...

Понеже Орбан за 5 път го избраха и то 3х с 2/3 успя традиционалното русофобно общество/ имаха опит от руснаците в не една война/ в русофилно. Повече от 40% на унгарците са за Русия.....Ужас. Но прочети това което предлага на конгреса на конзервативите той го направи....С едно изключение, че е ПАТРИОТ 1,2,3, за кесийката си и после другите неща.....Но затова пък, не е имал толкова богат човек в историята на Унгарияр включително и царете им за 2000 години....Талантлив циганин.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, deaf said:

Орбан циганин?! Това да не е като с "еврейската" жилка на Хитлер!

1561-750x430.jpg Виж. Майка му унгарка.

 

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В прокремлевских СМИ распространяется история о «российских спартанцах», защитниках поселка Слатино Харьковской области. Легенда гласит, что 15 мая 11 русских солдат оборонялись против врага, которого было больше, нет, не вдвое, не в десять раз, а в 30 раз! Конечно, Zащитники отбили все попытки штурма, продержались до помощи, нанесли колоссальные потери украинцам, а сами не потеряли ни одного бойца. История красивая, жаль только, что выдуманная. Это можно понять из того, как авторы заврались о силах сторон, однако на уровне ощущений, а что там с фактами?

На самом же деле ВСУ выбили одноразовых путинских солдат из Слатиного еще 23 апреля. После этого поселок неоднократно обстреливался российскими военными, однако контроль они так и не смогли восстановить. 15 мая ВС РФ были через одну деревню от Слатино. Такое вот пополнение пантеона русской воинской победы, который уже давно нуждается в ревизии. Кстати, российским солдатам уже не впервой вести успешные бои в глубоком тылу. Стоит вспомнить только эпический зашквар Дон-Дона, который запостил видеоотчет о том, как его люди взяли село, уже восемь лет находившееся под контролем «ЛНР».  https://idel-ural.org/archives/kremlevskaya-propaganda-pytaetsya-pridumyvat-geroev-speczoperaczii-no-vyhodit-smeshno/#more-9595

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Пандора said:

В прокремлевских СМИ распространяется история о «российских спартанцах», защитниках поселка Слатино Харьковской области. Легенда гласит, что 15 мая 11 русских солдат оборонялись против врага, которого было больше, нет, не вдвое, не в десять раз, а в 30 раз! Конечно, Zащитники отбили все попытки штурма, продержались до помощи, нанесли колоссальные потери украинцам, а сами не потеряли ни одного бойца. История красивая, жаль только, что выдуманная. Это можно понять из того, как авторы заврались о силах сторон, однако на уровне ощущений, а что там с фактами?

На самом же деле ВСУ выбили одноразовых путинских солдат из Слатиного еще 23 апреля. После этого поселок неоднократно обстреливался российскими военными, однако контроль они так и не смогли восстановить. 15 мая ВС РФ были через одну деревню от Слатино. Такое вот пополнение пантеона русской воинской победы, который уже давно нуждается в ревизии. Кстати, российским солдатам уже не впервой вести успешные бои в глубоком тылу. Стоит вспомнить только эпический зашквар Дон-Дона, который запостил видеоотчет о том, как его люди взяли село, уже восемь лет находившееся под контролем «ЛНР».  https://idel-ural.org/archives/kremlevskaya-propaganda-pytaetsya-pridumyvat-geroev-speczoperaczii-no-vyhodit-smeshno/#more-9595

image-32.png 

Русский дух? На нуй Москва.

 http://i1.wp.com/buvaroktatas.diver.hu/wp-content/uploads/2017/09/21690.jpg?fit=667%2C1000

Редактирано от Skubi
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Предишният ми статус, в който обяснявам на президента кой с какво оръжие стреля в Украйна, явно е подразнил трол-фабриката, защото беше свален, а след протест - върнат, но администраторът на страницата отнесе наказание. Добре, сега знаем - ако критикувам Радев, реакцията е същата, както когато пиша срещу Митрофанова.
Че модерацията на фейса е пробита и инфилтрирана знаем отдавна. По време на предизборните кампании миналата година половината ДБ бяхме с някакви рестрикции за публикуване.
А това на снимката са шрапнели. След като последно писах, че всички легионери сме живи и здрави, попаднахме под артилерийски и минометен обстрел. Двама мъже, граждани на западноевропейски държави, загинаха от такива парчета стомана. Светла им памет...
Ние тук войната ще я спечелим с или без българско оръжие. Оръжие имаме достатъчно. Въпросът е принципен - дали като общество можем да взимаме решения, основани на морал и разум, или излъчваме неадекватност на най-високо ниво.
Но нямам представа как да спечелим хибридната война. От двата вида война, хибридната е по-опасна, защото шрапнелите просто те убиват, докато пропагандата убива човещината и превръща жертвите си в политически зомбита. Веднъж зомбирана, жертвата няма как да бъде излекувана, защото срещу сляпата вяра никакви рационални аргументи нямат сила. Конспиративните теории предлагат по-проста и разбираема картина на света - че някакви тъмни сили някъде решават съдбата ти, а ти, обикновения човечец, е по-добре да си сведеш главата пред господаря и да се надяваш на милостта му. Обратното - да осъзнаваш, че носиш част от моралната отговорност какъв свят ще оставим на поколенията след нас, изисква сила и воля, и кураж, и жертвоготовност.
Обществото ни сега е поляризирано - белокоси джентълмени се боксират по подлезите, а по майданите разни групички си викат през кордоните. На пръв поглед - разединение, лошо. А всъщност полюсите помагат на стрелката на компаса да ти показва посоката, така че да можеш да тръгнеш по правилния азимут. От сблъсъка на противоположности може да се роди нещо - я визия, я алгоритъм за постигането й. Вярно, може и нищо да не се роди, но от апатията със сигурност нищо не може.
Противостоенето между групичките по площадите за някои може би изглежда като загуба на обществена енергия, но всъщност е критично важно ватенките и зомбитата да усещат, че нямат накъде да настъпват. У нас, за щастие, по майданите се стреляме със символи, не с куршуми.
Да влизаш в диалог с твърдото ядро, вярващо че се бори с рептило-илюминатите, които ту инжектират петже чипове, ту произвеждат маймунска хуйня в мазето на поликлиниката, е безполезно. Както и да отговаряш във фейса на троловете от фабриката. От онези, които за 10 стотинки поставят усмивка под новина за изнасилени деца, ни дели както комуникационна, така и морална пропаст. "Това е просто работа, друг взима решенията и носи моралната отговорност" си казал някой, и замахнал с брадвата или отвъртял кранчето на газовата камера.
За хората по средата, които имат способността и капацитета да разсъждават и различават, е трудно да намерят ориентир, след като в последното десетилетие абсолютно всички масови медии станаха рупори за пропаганда на мафиотското управление. Сега от телевизора казват същото, каквото казва едната от площадните групички. Нормално е хората да се съмняват. Пътят нагоре от 112-тото място е много по-труден от пропадането. Още по-трудно е да се интернализира медийната свобода и да се върне доверието.
Аз нямам алгоритъм за постигането на политическите и геополитическите цели. Имам само морален компас. На него полюсът на злото е лесно достижим - достатъчно е за един мандат добрите хора да изпаднат в апатия, за да може злото да надделее и държавата да тръгне по пътя на тоталитаризма, репресиите и концлагерите. Полюсът на доброто е по дефиниция недостижим. Но ти помага да намираш посоката.
Сега имаме шанса да използваме енергията на поляризацията, за да започнем да правим стъпките в правилната посока. Да довършим каквото започнахме през 90-те. Бяхме си обещали лустрация, нали? Има го записано в декларацията от 1997-ма, приета от всички парламентарни партии. Службите щяхме да реформираме, нали - и вътрешните, и външните. И най-вече - образованието. Докато училището преподава материал, вместо да създава мислещи хора, и часовникът ни все ще изостава, и компаса няма да можем да разберем, и по картата няма да съумеем да се ориентираме.
Ние тук се пазим от стоманените шрапнели с каски и бронежилетки. И ОТВРЪЩАМЕ НА ОГЪНЯ С ОРЪЖИЕ ОТ СЪЮЗНИЦИТЕ, НЕУВАЖАЕМИ Г-Н ПРЕЗИДЕНТ. А срещу хибридните шрапнели пасивната защита не помага. Реактивната трябва да сработва безотказно - и по площадите, и в медиите, а за пълно неутрализиране са необходими и активни действия. Всеки ден.
 
283713984_314554344200890_5423553013382574847_n.jpg?stp=dst-jpg_p552x414&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ndZWt56y90kAX-BSAVz&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=00_AT-VcaG6J4TbcJY9sjmOa8gcBOavzN1-Su8-DHjSI7V7MA&oe=629028B8

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все случайно увиденные обрывки государственных репортажей из занятых украинских мест выглядят одинаково абсурдно. Репортеры в касках и бронежилетах ползают по развалинам, которые произвели их собственные войска, и ищут следы нацистов, при которых никаких развалин тут не было. Вопросом, откуда взялись развалины, они не задаются, только ищут следы антисанитарии (типично нацистской, ага), фляжечки, татуировочки, каракули, значки, марки и монетки. Настоящим победителям настоящих нацистов ничего такого искать не приходилось — они находили лагеря смерти, разбомбленные города, миллионы угнанных в плен рабов и рвы, заполненные телами невинных жертв. Доказательства нацизма, построенные на каракулях и монетках, рядом с этим не выглядят реальными — в отличие от развалин.

https://24tv.ua/ru/vse-reportazhi-okkupirovannyh-mest-ukraine-vygljadjat-odinakovo_n1987378

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това изказване на български министър на форума в липсва в българските завладени медии: (Направих си труда да го потърся - не го намерихх отразено или цитирано)

https://www.facebook.com/watch/?v=1047911409148670

 

Редактирано от nik1
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
"Смотри в оба": российская военная пропаганда – все ради картинки
Постановочная стрельба после команды корреспондента "поехали", кадры разминирования, где оператор идет впереди сапера, и "трофейный украинский танк" с символом Z – как российские "военные корреспонденты" и СМИ попадаются на лжи и фейках в материалах из Украины 

https://www.facebook.com/watch/?v=1047911409148670

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май имаш грешка в линка.

 

Преди 2 часа, nik1 said:

Това изказване на български министър на форума в липсва в българските завладени медии: (Направих си труда да го потърся - не го намерихх отразено или цитирано)

https://www.facebook.com/watch/?v=1047911409148670

 

Това изказване не съм го виждала, но  има сходни по съдържание статии.

https://www.mediapool.bg/kakvo-pravi-darzhavata-sreshtu-dezinformatsiyata-news334106.html

 

Разпространението на руска пропаганда в България е  голямо, но въпреки това преобладават медиите, които не се поддават на нея. Според класацията на Репортери без граница медийната свобода се е подобрила, от 112 на 91 място.

 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...