Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Новините от днес. 

1 Руската авиация и сирийската артилерия отново са започнали да обстрелват Идлиб.

2 Съобщения, че сирийците атакуват южната част на Идлиб.

3 Сирийците за започнали голяма офанзива против халифатците в пустинята на Деир Зор.

4 Кюрдите щурмуват село Бугаз Фуркани до иракската граница, където има халифатци.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 11.09.2018 г. at 14:55, Raven said:

....само ние и руснаци се разбираме чудесно от всичките славяни, останалите от групата ни разбират трудно както и ние тях....

Явно не си бил в Хърватия

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.09.2018 г. at 14:55, Raven said:

Всеки българин разбира руски без да го е учил, защото руснаците на практика говорят старобългарски. И поради това само ние и руснаци се разбираме чудесно от всичките славяни, останалите от групата ни разбират трудно както и ние тях. Наскоро си говорих с приятели руснаци по този повод, казах им че за повечето българи руския е като българския, само слагаме -ы накрая на думата, те ми казаха, и ние мислехме така за полския, само слагаме пшым накрая но се оказа че много сме грешили.

Полски, украински, чешки и дори сръбски са много по различни от български и руски, аз ги разбирам защото съм учил дефакто повече руски от български, но особено за по новото поколение славянските езици са трудни.

Имах предвид че от културна гледна точка с руснаците сме много различни, познавам добре и хората и културата и тн. Имаме общ исторически момент преди 140 години, имаме много сходен език и горе долу дотам.

Руският манталитет е по сходен с германския или скандинавския отколкото с южноевропейския и балканския, руската кухня няма нищо, ама нищо общо с нашата и е почти еднаква със северноевропейските, руският фолклор е различен, изобщо начинът на мислене на руснаците е типично северен и доста по различен от нашият балканско ориенталски.

Все пак са симпатяги според мен, /стига да не откачат на тема рашизъм и великоруски империализъм както напоследък/ с рашките се разбирам отлично за разлика от западняците, но това е типично за моето поколение, ние сме израснали с Чебурашка а не с Мики Маус.

 

Ми тои руския произлиза от българския,как няма да разбират? :ag: Сръбския и хърватския също произлизат от бълагаркия затова и тях ги разбираме,за макетата няма смисъл да говорим. Та каква ти е идеята да обясниш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

Ми тои руския произлиза от българския,как няма да разбират? :ag: Сръбския и хърватския също произлизат от бълагаркия затова и тях ги разбираме,за макетата няма смисъл да говорим. Та каква ти е идеята да обясниш?

А полският , украинският и белоруският произлизат от руския, чешкият и словашкияти този на лужницките славяни произлизат от полският. Така че нашият език е баща на руския и сръбския и дядо на полският и прадядо на чешкия. 

Отделно езиците на " прибалтийските народи " са много близки до славянските и много учени лингвисти ги обединяват в " Балто - славянска езикова група " . 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините!

1 В Африн е избухнало сражение между опозиционни групировки, по точно от една страна Фирка ал Хамза и Лива султан Мурад, а от друга Джейш Усуд аш Шаркия и Ахрар аш Шаркия. Убити са най малко 5 души, числото на ранените е по голямо, но не се съобщава.

2 Кюрдите в Африн са извършили няколко нападения. При едното са убити 6 бойци от ССА, при друго са ранени двама от Ахрар аш Шам, а при трето са убити трима турски войници. 

3 Кюрдите са прекратили настъплението си против халифатците при Хаджин, Аш Шаафи и Багуз Фуркани. 

4 При Ел Джуди Фарки французите строят нова база. 

5 Тежки сражения между кюрди и халифатци при Ас Суса.

6 При Ат Карама /до Рака/ е избухнал взрив, ранени са трима кюрди.

7 Възобновени са боевете при Ас Сафа- Сувейда между сирийци и халиффатци.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мислех си, че ще е водеща новина тук.....Но не е.

За първи път /поне аз тъй знам/, "сирийските ракетни сили" свалят ракетите на израелците. Израел тенденционно следи всички доставки от иран и другаде за Хезболах и гледа да ги унищожи. Досега това им вървеше без проблемно. От самолети или земята пускаха по няколко ракети върху складовете или конвоите и толкоз.

Сега за първи път това не им се отдава....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Skubi said:

Мислех си, че ще е водеща новина тук.....Но не е.

За първи път /поне аз тъй знам/, "сирийските ракетни сили" свалят ракетите на израелците. Израел тенденционно следи всички доставки от иран и другаде за Хезболах и гледа да ги унищожи. Досега това им вървеше без проблемно. От самолети или земята пускаха по няколко ракети върху складовете или конвоите и толкоз.

Сега за първи път това не им се отдава....

Това е радостна новина, поне за мен! Дай линк за това, а и какво мисли Фружин по въпроса? Каква е реакцията на хегемона?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Нищо особено не се е случило. Израелците отдавна бомбят иранците и руснаците не са против. Американците тук нямат нищо общо. Ако е имало договорки, то те са били между Нетаняху и Путин (Тръм не присъства, което е лошо за хегемона). 

По важното сега е, че Путин и Ердоган се договориха. Трябва да се формира буферна зона в която да патрулират руски и турски войски. Като ХТШ бъдат отстранени. Тоест Путин се е е съгласил с Ердоган да му даде Идлиб той да се оправя там. Какво ще стане е въпрос отделен.

5022272_da9bb6d03743db846f9dbda6d03bd71d.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, herkules said:

Това е радостна новина, поне за мен! Дай линк за това, а и какво мисли Фружин по въпроса? Каква е реакцията на хегемона?

Значи. Според руското министерство на отбраната😲в четвъртък между 0 часа 45 и 02ч. 45 минути върху територията на Сирия са изтреляли 70 ракети. 60 въздух-земя от израелски ф-15 и ф-16 самолети и 10 земя-земя ракети. Повече от половината на ракетите биват свалени от сирийската въздушна отбрана... 

http://komlomedia.hu/kozerdeku/9-kulfold/9733-orosz-vedelmi-tarca-az-izraeli-raketak-tobbseget-lelotte-a-sziriai-legvedelem

Израел съобщи, че са постигнали целта си и нямат намерение повече да стрелят. И след два дена..... това е от събота вечерта. атаката на летището.

https://ru.euronews.com/2018/09/16/israel-damascus-airport

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Сега в момента неизвестни ракети падат в Латакия и Тартус. Май пак са евреите.

И францезата от средиземно море. Дрончета незнем кои са пуснали. 

Изчезнал един руски военен самолет над морето по време на нападението....

Russia: Military jet with 14 servicemen aboard vanishes from radar off Syria

Missile attack in Syria targets Assad stronghold Latakia

http://www.arabnews.com/node/1373626/middle-east

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Упорито се говори че Путин и Ердоган са се разбрали Идлиб да стане демитализирана зона.Прекрасна идея но не виждам как ще се осъществи на практика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Споменава се, че снн пускат фалшиви новини, чакаме официален коментар.

 

Францета ,дрончета , ала - бала...

Заличаването на пиндосите от лицето на земята засега се отлага напук на здравите (херакълски) сили.

Виновати естествено са малоумните клиенти на братушките , докато са целили еврейските ракети са дялнали и руския самолет.

Някой злобен пиндос-рептил би казал , че виновни са изпълнителите на сватбарската стрелба или тоя който им е дал ,,играчки,, , които не заслужават , но това са злостни усуквания.

Здравите сили го казват най-ясно - сирийците са свалили самолета по вина на ...Израел.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 часа, resavsky said:

Упорито се говори че Путин и Ердоган са се разбрали Идлиб да стане демитализирана зона.Прекрасна идея но не виждам как ще се осъществи на практика.

Това всъщност е идеята на Ердогон той да се оправя с опозицията в Идлиб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, ДеДо Либен said:

Францета ,дрончета , ала - бала...

Заличаването на пиндосите от лицето на земята засега се отлага напук на здравите (херакълски) сили.

Виновати естествено са малоумните клиенти на братушките , докато са целили еврейските ракети са дялнали и руския самолет.

Някой злобен пиндос-рептил би казал , че виновни са изпълнителите на сватбарската стрелба или тоя който им е дал ,,играчки,, , които не заслужават , но това са злостни усуквания.

Здравите сили го казват най-ясно - сирийците са свалили самолета по вина на ...Израел.

Слава богу , че новите ни партньори не ни снабдяват със самолети , ракети и други оръжия ! А то навремето от Съюза ни пробутваха разните му там самолети , хеликоптери, подводници и ракети ! Сега нямаме нужда от такива глупости, даже измамихме партньорите да ни пазят безплатно ! Даже им пробутахме старото си ръждиво оръжие и муниции. Мисля че почти безплатно ни нарязаха ракетите , нямаше нужда да си хабим трионите. И по модерни технологии изгорихме една част от боеприпастие край Ст Загора. Друга част от оръжието и боеприпастите отиде към Саудитска Арабия и някои черноморски страни да подкрепи демократичните движения.

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

On 17.09.2018 г. at 7:12, Skubi said:

 За първи път /поне аз тъй знам/, "сирийските ракетни сили" свалят ракетите на израелците.  

On 17.09.2018 г. at 9:28, herkules said:

Това е радостна новина, поне за мен! Дай линк за това, а и какво мисли Фружин по въпроса? Каква е реакцията на хегемона?

Вярно е че сирийците свалят, но не ракета ,а самолет.И не е израелски , а руски.

Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Сирийски С-200 по грешка е свалил разузнавателен самолет Ил-20.

Това на нищо не прилича, хората отишли да ги освобождават, те им свалят самальотчето.Преди  Ердоган си беше харесал едно малко самолетче и си го свали, сега пък тия.Аман от такива съюзници.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

 

Вярно е че сирийците свалят, но не ракета ,а самолет.И не е израелски , а руски.

Това на нищо не прилича, хората отишли да ги освобождават, те им свалят самальотчето.Преди  Ердоган си беше харесал едно малко самолетче и си го свали, сега пък тия.Аман от такива съюзници.

Не ми напомняй за Ердо, че ме е яд ! Шефа на най - голямата НАТОвска държава в Европа, на най - голямата НАТОвска армия в Европа и всеки месец отскача до Санкт Петербург, Москва или Сочи , понякога и до Алма Ата или Казан и се среща с един тотално изолиран политик. Аз се надявах, Ердоган, Турция и натовската им армия да ни спасят от евентуална агресия, най малкото поне гърбъ да ни пазят ! Сега започвам да се съмнявам, ще се притекът ли на помощ, и въобще ми се струва стана малко съмнителен от гледна точка на Евро Атлантическите Ценности. А пък уж натовец и кандидат европеец ! Притеснява ме , ако и Натаняху започне както Р Т Ердоган постоянно да отскача всеки месец до Сочи, Петербург, Москва или Биробиджан. Там в Биробиджана на Далечния Изток е също столица на Еврейска Държава както и Ерусалим. 

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Слава богу , че новите ни партньори не ни снабдяват със самолети , ракети и други оръжия ! А то навремето от Съюза ни пробутваха разните му там самолети , хеликоптери, подводници и ракети ! Сега нямаме нужда от такива глупости, даже измамихме партньорите да ни пазят безплатно ! Даже им пробутахме старото си ръждиво оръжие и муниции. Мисля че почти безплатно ни нарязаха ракетите , нямаше нужда да си хабим трионите. И по модерни технологии изгорихме една част от боеприпастие край Ст Загора. Друга част от оръжието и боеприпастите отиде към Саудитска Арабия и някои черноморски страни да подкрепи демократичните движения.

Нито дума по темата!

1 hour ago, Du6ko said:

Не ми напомняй за Ердо, че ме е яд ! Шефа на най - голямата НАТОвска държава в Европа, на най - голямата НАТОвска армия в Европа и всеки месец отскача до Санкт Петербург, Москва или Сочи , понякога и до Алма Ата или Казан и се среща с един тотално изолиран политик. Аз се надявах, Ердоган, Турция и натовската им армия да ни спасят от евентуална агресия, най малкото поне гърбъ да ни пазят ! Сега започвам да се съмнявам, ще се притекът ли на помощ, и въобще ми се струва стана малко съмнителен от гледна точка на Евро Атлантическите Ценности. А пък уж натовец и кандидат европеец ! Притеснява ме , ако и Натаняху започне както Р Т Ердоган постоянно да отскача всеки месец до Сочи, Петербург, Москва или Биробиджан. Там в Биробиджана на Далечния Изток е също столица на Еврейска Държава както и Ерусалим. 

Идругия пост на трола Душко, също извън темата.

Хайде Фружине ,търкай кочината!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, vvarbanov said:

Нито дума по темата!

Идругия пост на трола Душко, също извън темата.

Хайде Фружине ,търкай кочината!

Аз смо се притеснявам, да не би Натанияху и другата регионална сила в Бл Изток - Израел да не тръгнат по пътя на Ердоган и Турция ? Просто искам да попитам знаещите - има ли такава вероятност ? 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине, според тебе дали сега Путин ще обяви война на Асад?

П.П. ........пречела им земната кривина ли?Още един път да не съм чул, че С 200 не ставали за нищо!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...