Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 3 минути, skiahtro said:

Може ли някой да отрече, че Степан Бандер е най-големия украйнсия национален герой и това се изучава в училище?

Какво имаш против Степан Бандера?Това е техния еквивалент на Тодор Александров или Иван Михайлов.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 5 минути, resavsky said:

Какво имаш против Степан Бандера?Това е техния еквивалент на Тодор Александров или Иван Михайлов.

Нищо против, освен, че на снимката са негови последователи, които само спряха използват свастиката на публичните си изяви, от както са на власт... И че Европа и света мълчи, за това кой е на власт в Украйна!

6.JPG

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

спряха използват свастиката на публичните си изяви,

А на руските танкове,изтребители,кораби...продължава да е изписана червената комунистическа петолъчка... Но за това мълчите като бълха в гащи.🙂

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Между другото днес не е невъзможно да бъде постигнато някакво примирие.От Москва /а  и от Донецк/ рязко снижаха тона.Дори лидерът на сепаратистите от Донецк направо заяви че целите на кампанията са постигнати.А дано...

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, deaf said:

А на руските танкове,изтребители,кораби...продължава да е изписана червената комунистическа петолъчка... Но за това мълчите като бълха в гащи.🙂

И продължават да са убедени че всеки който е против Путин / а и против Русия като цяло/ е фашист....

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, deaf said:

А на руските танкове,изтребители,кораби...продължава да е изписана червената комунистическа петолъчка... Но за това мълчите като бълха в гащи.🙂

Аз не съм руснак, нито оправдавам Путин, за това което прави, за да ме слагаш в множественото число! Не съм аз със срамните буби, а тези които се опитват да прикриват истината, независимо каква е!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, resavsky said:

Между другото днес не е невъзможно да бъде постигнато някакво примирие.От Москва /а  и от Донецк/ рязко снижаха тона.Дори лидерът на сепаратистите от Донецк направо заяви че целите на кампанията са постигнати.А дано...

Голямото болшинство коментатори които следя, се групират около тезата, че ако украинците издържат още 4-8 дена, нещата могат да се обърнат в тяхна полза от военна гледна точка...

Преговорите започнаха, и изгониха журналистите от тях. Прокрадват се слухове - непроверени - че Украйна е готова да се откаже от НАТО в замяна гаранции за безопасност в границите от 1991 г. Което обаче едва ли е приемливо за Русия... Съмнително е да има дългсрочно примирие.

По различни оценки Зеленски има рейтинг над 90% в момента, всичките му политически противници го поддържат. Комнтират, че независимо че имат разлиичия, и не са гласували за него, очаквали са да се сниши и да се скрие, той ги е изненадал, превръщайки се в обединител на нацията...

Засега кашата е пълна.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Шолц е предложил фонд, който да финансира със 100 милиарда "военното възраждане" на Германия, както и да се търси отдругаде газ и енергоизточници, за да няма повече зависимост от Русия. Речта му е била посрещната от ставане на крака и продължителни ръкопляскания в Бундестага. 

Какви неща се случват. Само допреди 5 дена подобно нещо звучеше просто немислимо.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, scaner said:

Голямото болшинство коментатори които следя, се групират около тезата, че ако украинците издържат още 4-8 дена, нещата могат да се обърнат в тяхна полза от военна гледна точка...

Преговорите започнаха, и изгониха журналистите от тях. Прокрадват се слухове - непроверени - че Украйна е готова да се откаже от НАТО в замяна гаранции за безопасност в границите от 1991 г. Което обаче едва ли е приемливо за Русия... Съмнително е да има дългсрочно примирие.

По различни оценки Зеленски има рейтинг над 90% в момента, всичките му политически противници го поддържат. Комнтират, че независимо че имат разлиичия, и не са гласували за него, очаквали са да се сниши и да се скрие, той ги е изненадал, превръщайки се в обединител на нацията...

Засега кашата е пълна.

Улична война се води трудно и продължително, затова града се срива до основи и се превзема, както направиха американците в Сирия. Да се надяваме, че руснаците няма да го направят и ще намерят друг начин.

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, scaner said:

Голямото болшинство коментатори които следя, се групират около тезата, че ако украинците издържат още 4-8 дена, нещата могат да се обърнат в тяхна полза от военна гледна точка...

Преговорите започнаха, и изгониха журналистите от тях. Прокрадват се слухове - непроверени - че Украйна е готова да се откаже от НАТО в замяна гаранции за безопасност в границите от 1991 г. Което обаче едва ли е приемливо за Русия... Съмнително е да има дългсрочно примирие.

По различни оценки Зеленски има рейтинг над 90% в момента, всичките му политически противници го поддържат. Комнтират, че независимо че имат разлиичия, и не са гласували за него, очаквали са да се сниши и да се скрие, той ги е изненадал, превръщайки се в обединител на нацията...

Засега кашата е пълна.

За Крим руснаците никога няма да направят компромис.За Донецк и Луганск са готови да преглътнат някаква широка автономия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Министр обороны Сергей Шойгу доложил Владимиру Путину, что дежурные смены пунктов управления Ракетных войск стратегического назначения, Северного и Тихоокеанского флотов, командования дальней авиации приступили к несению боевого дежурства усиленным составом.

https://russian.rt.com/ussr/article/968989-situaciya-ukraina-specoperaciya-donbass-rossiya

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Кухулин said:

Тук по същество има три въпроса.

Първо, защо няма въздушна подготовка на целите (сриването им със земята). Твърдят, че Шойгу и Герасимов постоянно искат разрешение, но Путин не дава. Защо не дава е отделен въпрос.

Второ, защо няма достатъчно авиационно и ПВО прикритие на колоните. Защото планирането и изпълнението на операцията е гола вода. Най-вероятно се е замисляла като полу-полицейска в наземната част.

Трето, защо няма прикритие от джавелините. Защото това се постига с широко разгръщане на пехота и зачистки на територията. Засега такава тактика използват само на южното направление (Крим). Защо само там - или  някаква политика, или просто кадърно командване.

Съгласно конституцията на РФ не могат бъдат изпращат войски извън границата на РФ без разрешението на Съвета на Федерацията (или както е в случая - разрешението е само за Луганс и Донецк  и то за миротворчески сили), Проблемът с допълнителните сили  за поддръжка, изглежда, на първо място, че е от легално естество.

Освен това, мисля (без да съм сигурен) че статутът на тези военнослужещи трябва да е "контраторен", ако това е така - въпросът е има ли  необходимия брой и необходимите подразделение контрактници

Във войната през 2008 - попълването на миротворческите сили в Грузия беше правено така -  заставяха се  (с убеждаване) се  младите наборни  войничета да подпишат контракти , малко преди нападението.. ( те разбира се не знаят какво следва)

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Су-34 над Харков.

 

След като вкарват бомбардировъчната авиация можем да очакваме по-активни бойни действия и повече цивилни жертви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран2 said:

След като вкарват бомбардировъчната авиация можем да очакваме по-активни бойни действия и повече цивилни жертви.

Су-34 все пак е фронтова авиация. Ще видим реална смяна в политиката, ако задействат Ту-22. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, nik1 said:

Съгласно конституцията на РФ не могат бъдат изпращат войски извън границата на РФ без разрешението на Съвета на Федерацията (или както е в случая - разрешението е само за Луганс и Донецк  и то за миротворчески сили), Проблемът с допълнителните сили  за поддръжка, изглежда, на първо място, че е от легално естество.

Освен това, мисля (без да съм сигурен) че статутът на тези военнослужещи трябва да е "контраторен", ако това е така - въпросът е има ли  необходимия брой и необходимите подразделение контрактници

Във войната през 2008 - попълването на миротворческите сили в Грузия беше правено така -  заставяха се  (с убеждаване) се  младите наборни  войничета да подпишат контракти , малко преди нападението.. ( те разбира се не знаят какво следва)

 

ПС 

Следователно, формално войските и подразделенията които напредват към Киев са (и следва да са) войски на ДНР и ЛНР.
Ако се докаже че това са руски контингенти, Путин вероятно трябва бъде съден като военнопрестъпник в Хага ( той ще е нарушил и Конститицията на РФ!)

https://rus.ozodi.org/a/31717294.html

 

Изглежда, че преечките ик аргументите са предимно от легален тип

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, nik1 said:

ПС 

Следователно, формално войските и подразделенията които напредват към Киев са (и следва да са) войски на ДНР и ЛНР.
Ако се докаже че това са руски контингенти, Путин вероятно трябва бъде съден като военнопрестъпник в Хага ( той ще е нарушил и Конститицията на РФ!)

https://rus.ozodi.org/a/31717294.html

 

Изглежда, че преечките ик аргументите са предимно от легален тип

Путин отдавна е нарушил всякакви закони на РФ. Той си променя законите по собствено усмотрение и хората от партията му само му помагат за такива действия да бъдат облечени в някаква привидно законна форма. Законотворчеството им следва традициите на СССР, за законоприлагането - е като решенията на болшевишките комисари. Някакъв човек някъде решава, другите слушат в подчинение.  Може би най-сериозните руски закони са точно за ограничаването на гражданските права и свободата.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Втори след княза said:

Войници са плакали и в казармата, а когато има стрелба е страшно. Съчувствам на войниците, гражданите. Защо трябваше да изтезават Донбас?!

По всичко изглежда, че ще гледаме много изтезания. В крайна сметка се заформи ситуация, при която никой няма интерес от снижаване на напрежението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Руснаците си го казват - без идея, без умения. Месомелачка. Има видеа, много техника замина. И за непрофесионалното око е видно, че Руското министерство на отбраната не бърза да оповестява жертви.

  • Харесва ми! 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, tantin said:

Той си променя законите по собствено усмотрение и хората от партията му само му помагат за такива действия да бъдат облечени в някаква привидно законна форма.

Когато имаме закон (независимо как е приет, стига да е приет от оторизираните органи и институции) и се спазва - това минава, легално издържано е.

 

Иначе, че Путин е криминален престъпник, поне е съучастник или наредител на убийства - това за мен е по-скоро факт.
Например: Не може да се изнесе полоний от мястото му на съхрание (където има най-високо ниво на сигурност) и да се използва да убийство на руски граждани без най-високо разрешение , без санкция от най-високо

https://bg.wikipedia.org/wiki/Александър_Литвиненко


Също, трудно ми е да повярвам, че е възможно да използва "новичок"  от ГРУ/ФСБ за отравяне на видно обществено лице (Навални)  по "самоинициатива", без санкция от най-високо.

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Кухулин said:

Су-34 все пак е фронтова авиация. Ще видим реална смяна в политиката, ако задействат Ту-22. 

Досега не бяха ползвали Су-тата над населени места.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече трима руски олигарха открито се обявяват против войната: Фридман, Дерипаска, и преди малко Тинков. Украинците се шегуват, че е време да се бръкнат и за снайперист. :)

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Украинские клоуны требуют на переговорах вывода российских войск из Крыма и Донбасса.

Толкова за преговорите. 😐

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, новорегистриран2 said:

Досега не бяха ползвали Су-тата над населени места.

Какво ли няма да видим...

От сутринта и в момента руснаците мелят хаотично жилищните квартали на Харков със системи за залпов огън "Град".

 

  • Неясен 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...