Отиди на
Форум "Наука"

А хляба беше 20 ст...


Recommended Posts

  • Потребител

Дендро в най мосовото полско въстание участват между два и три процента от населението.Българинът има своите положителни и отрицателни страни.И да се залита в едната или другата крайност е опасно.Никой не е вдигал повече бунтове от българита.Унгарското въстание от 1956 г. казваш.Само че това въстание беше преди всичко срещу Червената армия която се приемаше като окупаторка и беше подкрепено от по голямата част от унгарската армия.Само ще ти припомня че унгарци и руснаци са кръвни врагове още от 1848 г.А чехите през 1968 г. не изстреляха и един куршум срещу същата тази Червена армия.Българите срещу кого да въстанат?Срещу родната БНА където служат техните братя?

Формално си прав, обаче това е по повърхността. Все пак, разбираш, че става дума за народопсихология, а не за историческа конкретика. Казваш "Червената армия". Ами не е съвсем точно. В тези държави имаше военни сили на друга държава, но тези народи не се вдигнаха само срещу тази чужда армия, а срещу строя и властта (даже част от "властта" бе с тях). И като казвам да се "вдигнат", това защо задължително трябва да значи с куршуми и кръв с оглед на темата? А срещу кого да въстанат, ами срещу властта, която не е българска макар да се осъществява от българи (т.нар членове на БКП), така както в БНА пак служеха българи. Идеята е, че на българина за 45 години изобщо не му дойде на ум да протестира, да се опълчи (дори и с мирни средства, не говоря задължително за кръв, убийства и погроми и прочие) на тази власт. Според теб какви са изводите от това?

Поляците се мразят с руснаците още от средата на XVII век. Това какво променя концепцията освен, че привнася само допълнителен исторически момент и аспект? Ние да не би да сме се обичали с турците от края на XIV век?

Сърбите и руснаците като се обичаха още от XIX век това как се отрази на отношенията между Тито и Русия?

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 394
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Формално си прав, обаче това е по повърхността. Все пак, разбираш, че става дума за народопсихология, а не за историческа конкретика. Казваш "Червената армия". Ами не е съвсем точно. В тези държави имаше военни сили на друга държава, но тези народи не се вдигнаха само срещу тази чужда армия, а срещу строя и властта (даже част от "властта" бе с тях). И като казвам да се "вдигнат", това защо задължително трябва да значи с куршуми и кръв с оглед на темата? А срещу кого да въстанат, ами срещу властта, която не е българска макар да се осъществява от българи (т.нар членове на БКП), така както в БНА пак служеха българи. Идеята е, че на българина за 45 години изобщо не му дойде на ум да протестира, да се опълчи (дори и с мирни средства, не говоря задължително за кръв, убийства и погроми и прочие) на тази власт. Според теб какви са изводите от това?

Поляците се мразят с руснаците още от средата на XVII век. Това какво променя концепцията освен, че привнася само допълнителен исторически момент и аспект? Ние да не би да сме се обичали с турците от края на XIV век?

Сърбите и руснаците като се обичаха още от XIX век това как се отрази на отношенията между Тито и Русия?

Ескюз....

до колкото си спомням и в БГ имаше един два пъти вълнувания но тях успяхя дя ги канализират като негодуване на дадено малцинсво и и така не са разпространи. Даже бях чувал и за обградени от армията село, села....

Та дали е истнина или е урбан легенд не знам. Така си спомням.

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ескюз....

до колкото си спомням и в БГ имаше един два пъти вълнувания но тях успяхя дя ги канализират като негодуване на дадено малцинсво и и така не са разпространи. Даже бях чувал и за обградени от армията село, села....

Та дали е истнина или е урбан легенд не знам. Така си спомням.

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Вълнения. Съпоставими с тези в Полша, Чехия и Унгария? И осъзнатата цел е била отхвърляне на една чужда власт и политика? Силно ме съмнява. Или ако е имало те са били регионални и съвсем по други причини, както българските турци като започнаха насилствено да им сменят имената.

Недоволни имаше. Но колко бяха и за какво по-точно бяха недоволни?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Взимам се.... пич ;). Защо замесваш КГ? Къде съм се позовавал на него? Ти даде като авторитет дядо ти? Че какъв авторитет е той (сигурно е бил достоен, ма не разбрах българин ли е бил или напротив, не защото съм н'як'в кнефоб, а за протокола ;))? Аз НЕ СЪМ ДАЛ ДЯДОВЦИТЕ МИ за авторитети. Да хвърляш фаса в БГ е простотия, а да го 'фургаш в Испания не е? Някак си двойни стандарти. Да караш такси в Ирландия и да псуваш нести нигроу (и да не ги качваш) не е простотия. Да си националист в Норвегия не е простотия, а да си патриот в БГ е селяния? Да мушиш бикове след като ги изтощиш разкарваш насам натам по арената (1 бик - 20 матадори, тореадори и обслужващ персонал) е традиция, а да завъртим Шаро е върха на издевателствата над животните?

Ахааа в Италия си карал нали? Знаеш ли, там и мигачи не дават. И не в Неапол, в Милано преди дни се върнах оттам.

Сега за Щатите. Населението било от кол и въже, ми тез дет влизат в армията марсианци ли са? Не са ли от населението? Или са латиноси? Или индианци, хаха, дааа те са бойци!

На лична о-ва не съм те нападал, некадърно може би (пак казвам просто БГ съм си, нищо че съм роден в централна Европа). Не е и целенасоцено. Ти си ми в приятелския лист, а аз приятели не нападам дори да са сгрешили (според мен). Разбрах, че се определяш, като крайно десен. Според мен си само краен.

Италия не е пример за различна култура..

Южна Италия, Португалия, Гърция, България културите ни са подобни - те са повече родови и неравновластни и поради тази причина можем да видим всякави минавания под "летвите" (и от един и същ вид, например едни и същи далавери се въртят от някои италианци както в родната им Италия, така и в България), и несъобразяване с околните, когато те са непознати..

/Неспазването на правилата за движение е типична проява че не не ти пука нито за системата, нито за другите, когато те са непознати, не са от твоя приятелски кръг/

Тези култури не са близки до средноевропейските, те са южноевропейски..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Дендро ако в Унгария нямаше части на Червената армия които се държаха наистина окупаторски щеще ли да се стигне до 1956 г.?Съмнявам се.Българинът протестираше - основно с вицове и това е истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вълнения. Съпоставими с тези в Полша, Чехия и Унгария? И осъзнатата цел е била отхвърляне на една чужда власт и политика? Силно ме съмнява. Или ако е имало те са били регионални и съвсем по други причини, както българските турци като започнаха насилствено да им сменят имената.

Недоволни имаше. Но колко бяха и за какво по-точно бяха недоволни?

Вълненията, въстанията много рядко избухват заради тази цел в която после се ескалират....

За унгарците специално и до ден днешен има спор срещу кого и защо е избухнала. Имало е поне 2 фази.

-реформа на социалистическият режим

-повече, партии, свободни избори,

-излизане от Варшавският договор, сбогом братушки

след 4 ноември е вече борба за независимост,

-строг антикомунизъм

-неутралитет във външната политика,

-изместване на комунистите от политиката и икономиката...

Другото вече го знаем.....:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взимам се.... пич ;). Защо замесваш КГ? Къде съм се позовавал на него? Ти даде като авторитет дядо ти? Че какъв авторитет е той (сигурно е бил достоен, ма не разбрах българин ли е бил или напротив, не защото съм н'як'в кнефоб, а за протокола ;))? Аз НЕ СЪМ ДАЛ ДЯДОВЦИТЕ МИ за авторитети. Да хвърляш фаса в БГ е простотия, а да го 'фургаш в Испания не е? Някак си двойни стандарти. Да караш такси в Ирландия и да псуваш нести нигроу (и да не ги качваш) не е простотия. Да си националист в Норвегия не е простотия, а да си патриот в БГ е селяния? Да мушиш бикове след като ги изтощиш разкарваш насам натам по арената (1 бик - 20 матадори, тореадори и обслужващ персонал) е традиция, а да завъртим Шаро е върха на издевателствата над животните?

Ахааа в Италия си карал нали? Знаеш ли, там и мигачи не дават. И не в Неапол, в Милано преди дни се върнах оттам.

Сега за Щатите. Населението било от кол и въже, ми тез дет влизат в армията марсианци ли са? Не са ли от населението? Или са латиноси? Или индианци, хаха, дааа те са бойци!

На лична о-ва не съм те нападал, некадърно може би (пак казвам просто БГ съм си, нищо че съм роден в централна Европа). Не е и целенасоцено. Ти си ми в приятелския лист, а аз приятели не нападам дори да са сгрешили (според мен). Разбрах, че се определяш, като крайно десен. Според мен си само краен.

в Испания се фърга в бара, в Ирландия в момента не може да не качваш негри, за разлика от БГ където може да не качиш циганин ...

а ти го правиш лично, защото очевидно си изключително подразнен от антипатриотарските ми тези, теб не те интересува дали са верни или не, а да влизаш в конфронтация, т.к. ти априори ги приемаш за неверни ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро ако в Унгария нямаше части на Червената армия които се държаха наистина окупаторски щеще ли да се стигне до 1956 г.?Съмнявам се.Българинът протестираше - основно с вицове и това е истината.

Не споделям това мнение, че само окупационните действия на Червената армия са причина за въстанието в Унгария. Поне на база това, което знам де. Действията на Червената армия са реакция на определени настроения и действия преди това. После унгарците реагират на свой ред и т.н докато се стига до кръв и насилие.

В същност Скуби много точно го каза. Излизането от Вършавският договор е конкретна последица от идеята в предходните искания.

А иначе, най-важният въпрос е защо българинът е "протестирал" само с вицове. Пак повтарям, че нямам предвид, че трябва само и единствено да тръгва на въоръжени действия. Но само празни лафове в приятелска среда и обикновено на софра? Голям протест - няма що. :biggrin:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро, Русия за Полша е окупатор и то от векове. Не само това и СССР ги "забърса" след пакта Молотов-Рибентроп. Нали знаеш стария виц:

Какво ще направите, ако ви нападнат Германия и Русия, като през '39-та?

Ми първо работата - германците, после удоволствието - руснаците.

Русия за Бългрия обаче е освободител. Ееее СССР не. В 100 теми съм писал за това. Пъсъл съм, че 68-ма нито в Чехия нито в Словакия е имало вълнения, нищо че Варшавския Договор влиза с цялата си сила. Само в Прага. Имам снимка точно по време на окупацията в един чешки парк, на 3 год. (всъщност на 2 и половина), как си гледам новородената сестричка (на 1-ви май). За Унгария Скуби да каже, ама първото възстание е в Берлин '53-та според някои инспирирано от.....враговете на Берия. След неговото връщане оттам е арестуван.

Ники с клавиатура писах - Милано. Я кажи ся, кои са европейските. Ще напомня бил съм почти в цяла Европа. Норвегия? С техния еквивалент на фашистите? Франция, Германия. Я дай "истинските" европейци?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро, Русия за Полша е окупатор и то от векове. Не само това и СССР ги "забърса" след пакта Молотов-Рибентроп. Нали знаеш стария виц:

Какво ще направите, ако ви нападнат Германия и Русия, като през '39-та?

Ми първо работата - германците, после удоволствието - руснаците.

Русия за Бългрия обаче е освободител. Ееее СССР не. В 100 теми съм писал за това. Пъсъл съм, че 68-ма нито в Чехия нито в Словакия е имало вълнения, нищо че Варшавския Договор влиза с цялата си сила. Само в Прага. Имам снимка точно по време на окупацията в един чешки парк, на 3 год. (всъщност на 2 и половина), как си гледам новородената сестричка (на 1-ви май). За Унгария Скуби да каже, ама първото възстание е в Берлин '53-та според някои инспирирано от.....враговете на Берия. След неговото връщане оттам е арестуван.

Ники с клавиатура писах - Милано. Я кажи ся, кои са европейските. Ще напомня бил съм почти в цяла Европа. Норвегия? С техния еквивалент на фашистите? Франция, Германия. Я дай "истинските" европейци?

Митак,

това е така за отношението на българите към "дядо Иван". А като казваш, че СССР не е освободител за българите (с което съм съгласен изцяло), защо тогава не се опитаха да отхвърлят една чужда власт на държава неосвободител? Надявам се, че не считаш, че без СССР можеше да я има българската "народна власт"? И като смятаме по градове, щом само в Прага е имало, защо нямаше и в София?

Въпросът не е само за историческа конкретика, но и за народопсихология.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре! Народопсихология каза ;). Германците опитаха (версията за Берия не е моя, но не е доказана), после унгарците (разбира се не всичките) и ...Унгария опустя. После Чехия, ама и те никак не вярваха (не в Запада в Дубчек не вярваха). Народа не е опитвал. В интерес на истината народите не опитват нито при Кромуел, нито при Френската, нито при преврата през 17-та. За другите е ясно. В България имаше няколко опита, но пак не народни ;). Ако някой си мисли, че априлското възстание е народно лъже се. Ами именно! Не става така.

Сега за Прага, щото съм запознат. Обещанието е било да влязат НАТО-вски войски, да ама Варшавския Договор мобилизира всичко, включя и български и Запада е изправен пред ситуация Трета световна. Уууаааауу, за света можеше и да е добре, но все пак, нормално решение са взели ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бгто толкоз може вицове и ракийка

Ти на бг-то не му бери гайлето. Като не ти харсваме ние и нашата Родина - върви на майната си. От такива дето само хленчат, а от тях и дъска за кочина не става, нямаме нужда. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като не ти харсваме ние и нашата Родина - върви на майната си. От такива дето само хленчат, а от тях и дъска за кочина не става, нямаме нужда.

Недей така. Никой емигрант не напуска родината си от скука или за развлечение, а има сериозни причини за това .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Недей така. Никой емигрант не напуска родината си от скука или за развлечение, а има сериозни причини за това .

Точно в този случай едва ли е така. Човекът просто мрази българите. А освен че мрази старата си Родина, мрази и новата си. Не мога да разбера как човек може да мрази общество,в което доброволно е избрал да живее :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ти на бг-то не му бери гайлето. Като не ти харсваме ние и нашата Родина - върви на майната си. От такива дето само хленчат, а от тях и дъска за кочина не става, нямаме нужда. :crazy_pilot:

Асъл, с две ръце се подписвам под това мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

пишеш емоционално,

ако се изолираш от емоциите ще се сетиш, че най-важното нещо за българина - имотът, беше достъпно за всички или почти всички, беше въпрос на време да го дочакаш и изплатиш ...

колко хора на 35г. могат да си купят апартаментче в момента или да вдигнат къща и да гледат 2 деца - отговорът е доста прост - всичките ми познати и приятели, а по точно - една много малка част от БГ населението, защото аз се движа в един много по-особен кръг ... и никой от тях не е номенклатура, дете на номенклатура или има връзка с каквато и да било номенклатура ...

като фружин писа, не може всеки да е програмист или мениджър, кво да правят другите, ами не знам какво да правят, но тяхното виждане за нещата е, че благата по соца са се разпределяли много по-равномерно ... за което са прави и не можеш да ги виниш ... щото по соца единици живееха в дворци ... а повечето и 40кв.м не могат да си купят в момента ...

колкото и да го въртите и сучете и да политизирате за благата не сте прави ...

аз съм един от печелившите (както и приятелите ми и познатите) от съвременното развитие на нещата, т.ч. не може да ме обвините в bias ...

не знам кое е това всяко едно отношение ... знам в кво със сигурност БГ е била лидер в началото на 20 век на балканите ... във взимането на погрешни външнополитически и военни решения, от които са зависели съдбините й ...

Колко българи са се сдобили с имоти в соца достатъчно ясно показва това: Закон за уреждане жилищните въпроси на граждани с многогодишни жилищноспестовни влогове. Не се съмнявам, че е имало и хора, които не са имали проблеми. Та по този повод един виц.

Учителката пита:

- Деца, кой е основния принцип на социализма?

Иванчо отговаря:

- Всичко в името на човека, всичко за благото на човека.

Учителката:

- Браво Иванчо, седни.

Иванчо:

- Ама аз другарко знам и името на този човек. :tooth:

Та тъй се разпределяха благата тогава. Включително и имотните.

И тъй като се пита колко млади хора са се сдобили с жилище - ами че синът на Гоце има апартамент в скъп столичен квартал и мезонет в Париж. Дето се вика - при Тато по 1 жилище, при Гоце - по две. Общото е, че и в двата случая важи само за някои хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сашо, за теб е най добре приложима народната поговорка "Сит на гладен вяра не хваща". Ти си живееш с някакво елитарно съзнание, а бедните ... "бедните да го духат".

Ти си безкрайно предубеден че всички бедни са мързеливи простаци хитреци с лошо възпитание. Не знам как да ти го обясня че бедния човек който не вижда бъдеще пред себе си е принуден да живее така, ако живее по друг начин ще умре от глад, в буквалния смисъл. Нека видим Андрешко. УУУУУ, гад лъже бирника и цака системата, колко е лоооош. А ктой има ли въобще друг избор? Нали ако не прецака системата ще умре от глад. Да, казват богатите, но тук си е виновен той защото не работи достатъчно и няма умения. Тоест той трябва да умре. Това е цинизъм. Обаче още по големия цинизъм е когато ти, като представител на елита казваш че "няма място за всички" и съответно тия 50% да живеят като скотове, а най добре просто да умрат.

Еми без коментар.

За разлика от теб аз считам че едно справедливо общество е това което дава възможност на всеки да се изкачи поне малко в обществото ако работи здраво. Навремето по селата са казвали "Земята няма да те направи богат, но и от глад няма да умреш". Днес такова нещо няма.

Да засегна още един супер важен въпрос. Защо днешното общество е толкова хедонистично и нагло цинично към бедните? Днес е куул не да бачкаш като откачен, да се грижиш за жената и децата и да имаш сериозно мнение по обществените въпроси а да имаш началническа длъжност с голям доход, да се напиваш, нашмъркваш, да таковаш всяка вечер курви и да пръскаш много пари.

Защо бедните се нервирали? Ами защото навсякъде около тях им проглушават ушите колко е готино да си хедонист. Защото телевизиите са пълни с реклами на хубави и скъпи вещи. Ей затова.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА МНЕНИЕТО ФРУЖИН!

ТОВА Е НАЙ-СМИСЛЕНОТО И ОБЕКТИВНО-КОРЕКТНО ИЗКАЗВАНЕ ПО ТЕМАТА!

Не може да кажеш на над 50% от населението-,,умирайте, духайте го"(с извинение за изразите).

Послепис:

Абсолютно поддържам изказванията и позицията на Александър Невски по повечето въпроси, по които взема отношение!

Човекът много работи, много е постигнал, заслужил го е!

ОСВЕН ТОВА-НАЗОВАВА НЕЩАТА С ИСТИНСКИТЕ ИМ ИМЕНА!Има и обективен поглед върху нещата в България и извън нея.

В тази дискусия, обаче е малко краен(макар че от това също има полза, за да пробуди у пишещите тук нагласата за самокритика).

Масово Българите сме мързеливо, кекаво, мрънкащо, неспособно да взема добри управленски решения племе!Крадливо и лъжливо племе.

Извинете ме, имам приятели, които прекарват огромна част от личното си свободно време в кръчма(говоря за хора на 45-47 години)..................Смятайте, за какво иде реч...................Хора висшисти,добри професии, работещи, но свободното си време го прекарват по пиене в кръчма......Имат и семейства...деца.

Нямам житейския и професионален опит на Невски, нямам и неговите постижения, работя само от 3 години вече и съм се нагледал на доста нелицеприятни(най-меко казано) черти на българския характер!

Това мога да Ви кажа.

Това всъщност уби оптимистичната ми нагласа за бъдещето на нас Българите!

Не знам откъде идва оптимизма на КГ 125 за бъдещето на нас Българите. :post-20645-1121105496:

Съжалявам, че тонът е песимистичен............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колко българи са се сдобили с имоти в соца достатъчно ясно показва това: Закон за уреждане жилищните въпроси на граждани с многогодишни жилищноспестовни влогове. Не се съмнявам, че е имало и хора, които не са имали проблеми. Та по този повод един виц.

Учителката пита:

- Деца, кой е основния принцип на социализма?

Иванчо отговаря:

- Всичко в името на човека, всичко за благото на човека.

Учителката:

- Браво Иванчо, седни.

Иванчо:

- Ама аз другарко знам и името на този човек. :tooth:

Та тъй се разпределяха благата тогава. Включително и имотните.

И тъй като се пита колко млади хора са се сдобили с жилище - ами че синът на Гоце има апартамент в скъп столичен квартал и мезонет в Париж. Дето се вика - при Тато по 1 жилище, при Гоце - по две. Общото е, че и в двата случая важи само за някои хора.

Аз за цинизма на Гоце и имотите на синчоти писах преди време..................

накратко: Що не ги купи, преди 2001г.?Когато таткото беше прост партиен функционер...............

Цинизмът на БСП край няма просто...........

Айде моля...а в същото време вмои познати изнемогват, буквално изнемогват да си плащат ипотечния кредит, за да имат жилище за децата си.(...........такива хора за съжаление, поради напрегнатия живот няма да живеят дълго.............

Пък Гоце.............апартамент в ,,Манастирски ливади", в ,,Париж".................

Дааа................

,,ура, ура, ура да живей, живей труда" :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То да имаш апартаменти в Париж и ... в ливадата там, не е само по себе си укорително. Но да служиш на партията, която непрекъснато в историята пречеше и пречи това да стане с честен труд, е.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам колко хора с овчи възторг плачат по "доброто старо време", се замислям, дали в думите на другари Невски няма малко истина - че сме калпав народ. Част от "бг-то" наистина са калпави, ако не беше Партията, те нямаше да могат да си построят къщите, нямаше да могат да изучат децата си, щяха да си останат в кочините като село Празноглавци. Разбира се когато тези калпави хора застанат на върха на пирамидата, те развалят цялото общество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам колко хора с овчи възторг плачат по "доброто старо време", се замислям, дали в думите на другари Невски няма малко истина - че сме калпав народ. Част от "бг-то" наистина са калпави, ако не беше Партията, те нямаше да могат да си построят къщите, нямаше да могат да изучат децата си, щяха да си останат в кочините като село Празноглавци. Разбира се когато тези калпави хора застанат на върха на пирамидата, те развалят цялото общество.

другарят невски е прав разбира се, ама ти не си прав ...

има много хора, които по соца никога нямаше да постигнат това, което постигат в момента ...

ако сега беше соц аз и приятелите ми щяхме да работим за по 200-400лв. и да си чакаме колите и жилищата по 10-20г. ...

в момента обаче работим за по няколко хиляди лева, евро или паунда след данъци ... просто защото сме в търсени професии и работим за международни компании, кой в БГ, а кой извън БГ ...

ние обаче сме малцинство - най-вероятно под 5% от БГ населението ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в момента обаче работим за по няколко хиляди лева, евро или паунда след данъци ... просто защото сме в търсени професии и работим за международни компании, кой в БГ, а кой извън БГ ...

Значи, си се поставил в услуга на гнилия капитализъм и световен империализъм! :mad: Търпите другарска критика, другарю Невски.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...