Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

процентите зависят от това дали са тегловни или обемни, т.е. дали става въпрос за течност или твърдо вещество в разтвора.

обема на капките зависи от гутатора, и от веществото, това малко трудно ще го разбереш, трябва да покапеш няколко пъти. На мен ми е останал спомен (може и да не е верен) че 3-4 капки са милилитър.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 763
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 10 часа, fantom4e said:

процентите зависят от това дали са тегловни или обемни, т.е. дали става въпрос за течност или твърдо вещество в разтвора.

обема на капките зависи от гутатора, и от веществото, това малко трудно ще го разбереш, трябва да покапеш няколко пъти. На мен ми е останал спомен (може и да не е верен) че 3-4 капки са милилитър.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте,

Имам въпрос към разбиращите от тази чужда за мен наука.

Възможно ли е да се направи анализ на една течност и да се разберат съставките и или да се синтезира в наши условия?

Да поясня за какво става дума че таза зададен въпроса е с много неизвестни. Имаме течност, която е на водна основа и служи за почистване на печатни глави за принтери. Въпросната течност се поръчва от Канада и цената и е доста солена. Затова имам идеята ако някой тук има възможност и желание на базата на тази течност да разработи аналог, който може дори да е с по-добри качества от оригинала ще е супер. Готов съм да съдействам с каквото е необходимо. И разбира се, не става дума за безплатна услуга.:ab:

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вода или спирт или дестилирана вода + спирт+ глицерин, или оцетна к-на + спирт + дест.вода  - въпрос на вкус 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

Благодаря за бързия отговор. Не става дума за настолен принтер с обикновени мастила на водна основа, а за индустриални принтери с УВ мастила и солвентни мастила. Със сигурност не е толкова просто, че да купуваме химикали чак от Канада. Просто друг не предлага подобен химикал за почистване на печатни глави. Които между другото хич не са евтини и са в големи количества в индустриалните принтери.(от 10-15 до 50 в принтер, а имаме и екземпляр с 150 глави в зависимост от модела). Така че въпросът остава актуален.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, asenski said:

Здравейте,

Благодаря за бързия отговор. Не става дума за настолен принтер с обикновени мастила на водна основа, а за индустриални принтери с УВ мастила и солвентни мастила. Със сигурност не е толкова просто, че да купуваме химикали чак от Канада. Просто друг не предлага подобен химикал за почистване на печатни глави. Които между другото хич не са евтини и са в големи количества в индустриалните принтери.(от 10-15 до 50 в принтер, а имаме и екземпляр с 150 глави в зависимост от модела). Така че въпросът остава актуален.

Хмммм. Щом като са индустриални, наверно не са ефтини. Обикновенно този който ги е инсталирал, дава и гаранционен и след гаранционен сервиз. И тук е проблеът защото при гаранцията спада че е валидна само с ползване на аутиризиран сервиз и запчасти. Сщото е валидно и за качеството на хартията, тонерите, почистващити материали. Ако нещо от тези непасва, гаранцията отпада....Всеки си спомня за ефтините тонери напълнени със сажди....Много пти е така, че до производителя на оригинала има много нонаме производители които правят подобно или повисоко качество. Или самият оригинален производител, след като произведе нужното количество на дадената марка /например 3М/ после продлжава производството без никакво лого на марката...Така правят например много фабрики за цигари на исток от нас....

Така, че незнаейки /аз/ за точната ситуация, подобре консултирай с фирма която е в офистехниката.....

Само за пример.

В миналото имаше такова нещо което се казвашеAkai_GX_1.jpg касетофон. Там главата и казваха стъклена защото тази част която се търкаше с лентата беше излята от съткло или нещо подобно....Чистеше се със специална лента. Ако се опиташ да я почистеш с алкохол или отверка или внесеш от студено в топло, главата пукваше и край. Това когато го виждаше сервизният, се радваше защото знаеше, че клиентът ще плаща дебело.....

Но нали сме на балкана, ние все сме тарикати......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

Радвам се, че все пак има някакъв интерес към моята болка. Но вече споменах за какви принтери иде реч(не са офис принтери), при тях няма кой да ви даде гаранция за глави или да ви пита какво мастило ползвате. Просто печатната глава е консуматив и когато се запуши значи е време за смяна. Но като се има предвид бройката им в един принтер и цената на една глава(от 700-800евро до няколко хиляди) мисля че всеки би търсил вариант за почистване и отпушване на главите. Така че, въпросът пак си остава актуален.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, asenski said:

Здравейте,

Радвам се, че все пак има някакъв интерес към моята болка. Но вече споменах за какви принтери иде реч(не са офис принтери), при тях няма кой да ви даде гаранция за глави или да ви пита какво мастило ползвате. Просто печатната глава е консуматив и когато се запуши значи е време за смяна. Но като се има предвид бройката им в един принтер и цената на една глава(от 700-800евро до няколко хиляди) мисля че всеки би търсил вариант за почистване и отпушване на главите. Така че, въпросът пак си остава актуален.

Разбирам те много добре....Хем да си сит хем и яденето да остане....Виж на Парламента в България на времето продадохме първият електронен ксерокс. Там скъпият консуматив беше фолията която след няколко хиляди страници трябваше да се подновява. На кратко на всички депутата да разпечаташ на бърже много страници. слагаш оригинала като в копи машина и се прави едно мастер копия на фолио, което се навива на един цилиндър който после с ужасна бържина бълва страниците. 

При фирмата знаехме, че след време ще дойдат за фолио.....Но не дойдоха дълго. При задлжителният гаранционен преглед ги питаме от къде вземат фолио? От никъде беше отговорът. Преди машината автоматично да свали изхабеното фолио за да подмени с ново, изваждаме цилиндрът, промиваме го в алкохол и продължаваме....Ами не става ли много размазано, нечетливо печатаното. Кой ги интересува депутатите даже и не отварят отпечатаните томове законопроекти....И така пестеха много на Парламента момчетата.....

А при една банка пък /купиха най-скъпият Канон/ решиха, че А4 Канон Екстра Драй хартия е много скъпа и ползваха най-евтината от пазара.....Когато ни повикаха заради авария, всички гумени валеци и други части бяха сякаш със сумпара ползвани...Незнам как стана ремонтът но сигурно са "спечелели" много....

Та да ти се върна на въпросът. Имаше фирма ИЗОТ май и казваха които произвеждаха магнитните дискове, таже и принтери с голяма скорост май. освен това в Благоевград има завод за печатни платки. В пирин военен завод за кристални детектори. Те също ползват такива химикали с които се промиват платките след окончателното запояване....

Или най простото е което и в тубата съм го гледал е, че плнят патрона с мастило и после в специална цокла го слагат където със спринцовка просмукват мастилото през отворите на тонера....

Ако имаш проблем със софтвера е по сложно. Тези глави може да имат чип, кото след х часа употреба блокира главата. Същото като на принтерите за домашна употреба.

Има един руснак, не му знам уеб страницата, където за всички типове глави и принтери има инфота..... Има и други....

http://www.doctorprinter.bg/137-chips-lexmark

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 6/9/2017 at 12:55, asenski said:

Здравейте,

Имам въпрос към разбиращите от тази чужда за мен наука.

Възможно ли е да се направи анализ на една течност и да се разберат съставките и или да се синтезира в наши условия?

Да поясня за какво става дума че таза зададен въпроса е с много неизвестни. Имаме течност, която е на водна основа и служи за почистване на печатни глави за принтери. Въпросната течност се поръчва от Канада и цената и е доста солена. Затова имам идеята ако някой тук има възможност и желание на базата на тази течност да разработи аналог, който може дори да е с по-добри качества от оригинала ще е супер. Готов съм да съдействам с каквото е необходимо. И разбира се, не става дума за безплатна услуга.:ab:

Поздрави.

Тука химици са mitaca, fantom4e. angelmr, може да им пишеш.

По принцип  е възможно да се установи състава на течността, но създаването на заместител със същите качества да се окаже сложно, особено ако има органични вещества. 

Много скъпи западни принтерни консумативи имат евтини заместители с източен произход.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

да отговоря по реда на постовете:

Skubi - тези методи за чистене на главите горе долу се ползват и при нас. Разликата е, че ние ползваме помпи които постоянно въртят през главата въпросната течност. И точно затова ни е необходима такава течност, която да разтваря мастилото. А тези мастила, както казах са доста упорити и само с мастило или тяхната почистваща течност (всяка серия мастила си има и такава течност) няма успех.

Със софтуери и чипове няма проблеми. Мастилото се налива в едни казани по 5-10 литва и помпи го качват до главите, така че машината не я интересува, какво е мастилото, медията или колко литра са минали през главата. Вярно има и машини които следят всичко това, но тук не въпрос за тях.

 

Doris - със сигурност има химици във форума, затова и тук съм писал. Но предпочитам да не тормозя хората, ако те нямат желание да се занимават с даден проблем. Нека преценят дали си заслужава да се занимават с моя казус.

Още нещо относно състава на течността. Течностите, които вървят с всяка серия мастила за почистване и консервиране на главите винаги са на същата основа както мастилата (обикновено солвент или нещо подобно). А тази течност се оказа че е на водна основа.

Относно заместителите - засега тази течност, която ползваме е единствената, която съм намерил на пазара в нета. Затова и цената е доста красива.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
On 6/11/2017 at 13:22, asenski said:

Здравейте,

да отговоря по реда на постовете:

Skubi - тези методи за чистене на главите горе долу се ползват и при нас. Разликата е, че ние ползваме помпи които постоянно въртят през главата въпросната течност. И точно затова ни е необходима такава течност, която да разтваря мастилото. А тези мастила, както казах са доста упорити и само с мастило или тяхната почистваща течност (всяка серия мастила си има и такава течност) няма успех.

Със софтуери и чипове няма проблеми. Мастилото се налива в едни казани по 5-10 литва и помпи го качват до главите, така че машината не я интересува, какво е мастилото, медията или колко литра са минали през главата. Вярно има и машини които следят всичко това, но тук не въпрос за тях.

 

Doris - със сигурност има химици във форума, затова и тук съм писал. Но предпочитам да не тормозя хората, ако те нямат желание да се занимават с даден проблем. Нека преценят дали си заслужава да се занимават с моя казус.

Още нещо относно състава на течността. Течностите, които вървят с всяка серия мастила за почистване и консервиране на главите винаги са на същата основа както мастилата (обикновено солвент или нещо подобно). А тази течност се оказа че е на водна основа.

Относно заместителите - засега тази течност, която ползваме е единствената, която съм намерил на пазара в нета. Затова и цената е доста красива.

пиши ми на мейла (ще ти го пусна на лични), че имам проблеми с логването тука...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
On 8.12.2011 г. at 14:55, Liteos said:

Имам въпрос, важен при това. Кой от приятелите тук разбира от органична химия? Интересува ме как може да се получи един монозахарид по най-прост начин. За съжаление го продават безбожно скъпо в лабораториите

Едва ли е толкова невъзможно да се получи някаква си там захар, дявол да го вземе! На едно място прочетох, че трябват сярна киселина и вода и това малко ме стресна. Други предложения?

Раковите клетки се самоубиват от лакомия, падат си по сладичкото, а тъкмо това сладичко под тази формула ги убива. Сами са си виновни.

Тази тема сега я виждам. Известна е рецептата на Слав Хрелев: 1 с.л. сяра (за пиене), 1 жълтък и мед се приемат на гладно. След час и половина се пие отвара от камшик. Казват, че важен елемент за борба с болестта е селенът. Таблетките селен също се приемат на гладно. След укрепване на организма веднъж на 5 год. се пие следният еликсир: Смесват се 100 гр. лайка, 100 гр. жълт кантарион, 100 гр. безсмъртниче и 100 гр. брезови пъпки. Във вряща вода се сипва 1 с.л. от сместта и престоява 20 мин. Приема се вечер с мед. Не мога да кажа дали действа. Ние закъсняхме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.12.2011 at 6:17, mitaca said:

Уфссс тази тема съм я пропуснал. Значи по принцип, химията не се прави в къщи! Освен това прости неща няма, особено, ако става въпрос за това дето го искаш. Да оставим страничните ефекти, които са неизвестни щом сега се тества върху мишки. За да направиш 2-3 кила това е промишлено производство, а то не става така със взимане нагряване смесване и т.н. Трябват точни пропорции и концентрации, точни т-ри и условия, евентуално катализатори или инхибитори за да спрат някой паразитен процес, освен това трябва пречистване и рафиниране. Тези неща в лаборатория не могат да станат, камо ли в къщи. Съжалявам за болния човек и му пожелавам оздравяване, но така няма начин да стане. И не си мисли, че съм бил рязък, напротив мек съм, защото такива неща трябва да се пресичат в зародиш и в тези форуми ще бъде правено. Даже някой да се изкуши да даде някаква рецептура (в което силно се съмнявам, защо сме разумни хора), ще бъде изтривана в мига в който я видя.

Не става дума за болен човек, болните ми хора вече са Отвъд и не искат да се върнат при нас. За другото не се безпокойте, в интернет вече има всичко, не е необходимо да се трием тук.

Малко предистория. Преди време ми се разболя котката, искаха да я приспят. На 14 години беше, та нямало шанс. Аз не познавам тази дума "няма". Прибрах си я, сложих я на 2 пептида, няколко ензима, аминокиселини и витамини. Та същото го пишеше навсякъде за пептидите: опасно било, не било изпробвано. Само който не е губил близки хора и животни, няма да разбере. То те гледа в очите и се надява да го спасиш. Та за много пари ми синтезираха отвъд няколко световни океана пептидите. Котьо оздравя и се радвам на бойния му нрав. Вече е на 17.

Наскоро втората ми котка, тя е на 18, направи вода в дроба, също искаха да я приспят. Немската медицина не можела да я спаси, можели само да се опитат да поотложат събитието. Шанс 10 %. Веднага се хванах за сламката. И повторих  процедурата. Синтезираха ми 4 пептида  и се насладих отново на широко отворените очи на лекарката, като го видя след десет дена жив. Сега е и здрав, да, има вече пептиди, които реставрират сърцето. Също много "опасни" и неизпробвани на хора, само на бодибилдъри в самоексперименти, но дали те са хора?! От тях научих за това действие на "опасните" минибелтъчета и сега всеки ден в 6 сутринта ме буди бодър котарашки рев на много гладен домашен тигър. Понеже и аз пих този забранен пептид, та оздравях от мъчителния си артрит, раздвижих се и сега джогвам отново като в младостта.

Между другото, за немного пари вече можете да си купите пептиден принтер и да си печатате молекулките сами.

Който рискува, може и да спечели, за останалите има еднопосочен билет за небето.

Усмивки!:animatedwink:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Liteos said:

Не става дума за болен човек, болните ми хора вече са Отвъд и не искат да се върнат при нас. За другото не се безпокойте, в интернет вече има всичко, не е необходимо да се трием тук.

Малко предистория. Преди време ми се разболя котката, искаха да я приспят. На 14 години беше, та нямало шанс. Аз не познавам тази дума "няма". Прибрах си я, сложих я на 2 пептида, няколко ензима, аминокиселини и витамини. Та същото го пишеше навсякъде за пептидите: опасно било, не било изпробвано. Само който не е губил близки хора и животни, няма да разбере. То те гледа в очите и се надява да го спасиш. Та за много пари ми синтезираха отвъд няколко световни океана пептидите. Котьо оздравя и се радвам на бойния му нрав. Вече е на 17.

Наскоро втората ми котка, тя е на 18, направи вода в дроба, също искаха да я приспят. Немската медицина не можела да я спаси, можели само да се опитат да поотложат събитието. Шанс 10 %. Веднага се хванах за сламката. И повторих  процедурата. Синтезираха ми 4 пептида  и се насладих отново на широко отворените очи на лекарката, като го видя след десет дена жив. Сега е и здрав, да, има вече пептиди, които реставрират сърцето. Също много "опасни" и неизпробвани на хора, само на бодибилдъри в самоексперименти, но дали те са хора?! От тях научих за това действие на "опасните" минибелтъчета и сега всеки ден в 6 сутринта ме буди бодър котарашки рев на много гладен домашен тигър. Понеже и аз пих този забранен пептид, та оздравях от мъчителния си артрит, раздвижих се и сега джогвам отново като в младостта.

Между другото, за немного пари вече можете да си купите пептиден принтер и да си печатате молекулките сами.

Който рискува, може и да спечели, за останалите има еднопосочен билет за небето.

Усмивки!:animatedwink:

 

а сигурен ли си че пептида е помогнал?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте, имам питане относно една задачка по Органична. Трябва да се определи най-вероятното място за електрофилно заместване. Аз знам че активиращите групи + халогените са орто и пара директанти, а дезактивиращите са мета. В задачата обаче има ядра които са така заместени, че самите заместители не са такива които сме учили в коя категория попадат. Прилагам снимка. А разсъжденията ми вървят в следната посока : На последната молекула ми се струва, че азота трябва да има електронна двойка, което ме води на мисълта че активира ядрото, с което е свързан, но това ядро е дезактивирано от COOR. Ядрото, свързано с въглерод, който е свързан с азота, чрез двойна връзка би трябвало да е дезактивирано. Ако тези разсъждения са правилни, то би трябвало да се атакува орто на долното ядро, защото има дезактивираща, но има и активираща група, а горното има само дезактивираща. На първата молекула пак би трябвало да има електронна двойка при азота и да е силно активиращ. На втората азота е дезактивиращ, определящ е метила. Просто не съм сигурна този азот с двойната връзка на последните две силно активиращ ли е, по-силно от метил? Ще съм благодарна на всякакви насоки :)

20937717_10207774780007764_572940774_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Отоплявам къщата си с воден котел на естествена циркулация. Максимална температура, която се достига в котела е 85-90 С, в системата до 65 С, обичайно доста по-ниска. Системата е изпълнена със стоманени тръби (черни), радиатори - чугун, клапани - месинг.  С какви химикали мога да обработя водата в системата, така че да се отстранят образувалите се вече частици ръжда, които циркулират в системата, а също така да се спре по-нататъшното ръждясване на тръбите. Химикалите да се намират на БГ пазарят.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте.

При варене на яйца се препоръчва към водата да се добави готварска сол, защото:

А) температурата на кипене на водата се понижава и яйцата щесе сварят по-бързо

Б) осмотичното налягане на разтвора се понижава и така яйцата ще се сварят по-бързо

В) температурата на кипене на водата няма да се промени и яйцата няма да се счупят при варенето

Г) температурата на кипене на водата се повишаваи яйцата ще се сварят по-добре

 

Кой е верният отговор според вас? За верен е даден отговор А), който за мен е грешен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добавянето на сол към вода води до феномен, наречен повишаване на точката на кипене. Температурата на кипене на водата се повишава леко, но не достатъчно, за да се забележи температурната разлика. Обичайната точка на кипене на водата е 100°C  при налягане 1 атмосфера (на морско равнище). Трябва да се добавят 58 грама сол за да се повиши точката на кипене на един литър вода с половин градус. По принцип, количеството сол, което хората добавят към водата за готвене, изобщо не влияе на точката на кипене.

Солта (натриев хлорид) влияе на точката на кипене защото е йонно съединение, което се разпада на съставните си йони във водата, и йоните променят начина на взаимодействие на молекулите на водата. Добавянето на друго йонно съединение към водата (или към всякаква течност) също увеличава точката на кипене.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Може ли някой да обясни как - на какъв принцип - действат т. нар. "цветоулавящи кърпички"? Слага се такава кърпичка в пералнята заедно с разноцветни дрехи и предотвратява смесването на цветовете. Но каква е хим. реакция, на която се дължи тази ефективност на въпросните кърпички?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Може ли някой да обясни как - на какъв принцип - действат т. нар. "цветоулавящи кърпички"? Слага се такава кърпичка в пералнята заедно с разноцветни дрехи и предотвратява смесването на цветовете. Но каква е хим. реакция, на която се дължи тази ефективност на въпросните кърпички?

Тези кърпички имат увеличена адхезионна способност към определен тип промишлени оцветители. Те улавят и задържат молекулите на боята, които се отделят в пералнята. Принципът е сравнително прост, за да се "пресече" боята и да се утаи върху кърпичката, трябва да е налична силно алкална среда. Кърпичките са обработвани с обезводнен натриев карбонат, това е нещо близко до содата за хляб, но изпечено при висока температура така, че бавно се разтваря във водата и действа по време на цялото пране. Алкалната среда, създавана в близост до кърпичката, спомага боята да се утаи и абсорбира на нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител
On ‎10‎.‎01‎.‎2019‎ г. at 10:22, Владимир Цонков said:

Отоплявам къщата си с воден котел на естествена циркулация. Максимална температура, която се достига в котела е 85-90 С, в системата до 65 С, обичайно доста по-ниска. Системата е изпълнена със стоманени тръби (черни), радиатори - чугун, клапани - месинг.  С какви химикали мога да обработя водата в системата, така че да се отстранят образувалите се вече частици ръжда, които циркулират в системата, а също така да се спре по-нататъшното ръждясване на тръбите. Химикалите да се намират на БГ пазарят.

 

Системи, като тази, която си описал се почиства и пасивира с фосфорна киселина  нагорещо в продължение на няколко часа. След това инсталацията се промива с вода.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Здравейте в момента изучаван органична химия и имам проблем с една задача, ако можете да ми помогнете. Задачата е:

"Разпознайте водните разтвори на глицерол, пропанол, пропанал и глюкоза, ако разполагате с разтвори на CuSO4 и NaOH. Дайте обяснения. Представете естерификацията на глицерола с неорганична и органична киселина." 

Та, ако може някой да ми обясни как точно трябва да стане самото разпознане? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може ли да ми помогнете с тази задача по химия 

АКО ПРИЕМЕТЕ, ЧЕ ПРАЗНАТА ПРОБА ИМА СТАНДАРТНО ОТКЛОНЕНИЕ РАВНО НА ТОВА НА НАЙ-НИСКИЯ СТАНДАРТ  (StdSample1)
ИЗЧИСЛЕТЕ ГРАНИЦАТА НА ОТКРИВАНЕ НА FAAS МЕТОДА ПРИ ОПРЕДЕЛЯНЕ НА Cu.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...