Отиди на
Форум "Наука"

Прабългарският език - обща тема за дискусии, рунд пореден


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, БатеВаньо said:

Е.. Нещо като преселение има. Документирана е миграция на завоевателя, т. е. на носителя на етнонима, но тя е ограничена от към северния бряг на Дунав. 

Преди този моментум(трайно завладяване на земи южно от реката), българите разхождат конете си от северното причерноморие до полите на австрийските Алпи, в продължение на столетия. Както го правят и много други народи, като готи(във всичките им разновидности, авари, вандали, анти и т. н.). В доста по-късни времена такова е поведението на казаците. 

А по отношение на Сирийски, малко звучи като част от някаква общочовешки легенда или част от басня, с пропуснат поучителен край. Щеше да е достоверно, например ако българите бяха домъкнали някоя двугърба камила 🐫. Трябва също да се доизясни и географията споменатите земи и хипотетични маршрут. По това време е била малко по-различна. Ако са минавали от южната страна на каспийския басейн, имали ли някакви следи. Ако са решили да заобикалят Арал + мрежата от пълноводни реки от север притежавали ли са мореплавателни умения. Каква е била причината да се вдигнат 30 хил. мъже и да бягат като дявол от тамян в продължение на няколко  хиляди мили, с неясна крайна точка. Та такава ударна сила би се справила с всеки неприятел. Можели са без проблем да опаткат всичко живо в плодородния полумесец. Бил им е почти на път. Та... залагам, че е притча :)

Според пойтингеровия атлас, от 2-ри век след христа, народ българи в познатия свят няма. Нито в Азия, нито в Африка, нито в Европа. Този народ предстои да се появи и това се случва, без да има следи да идва от през девет планини и три морета, защото там просто го няма. Не е грешка да се каже, че първобългарите са автохтонни за района на северното причерноморие. Днешните българи по расов тип са медитеранеан + понтид. Средиземноморския тип се определя от завареното население, а понтида остава за първобългарите. 

Еми колкото и да не им се харесва на някои хора миграции и преселения е имало, и доколкото хрониките говорят за подобни преселения и при прабългарите няма как да ги отхвърляме. Със сигурност прабългарите не са били траки, нито пък траките са били населението на Северното Черноморие. Българите имат царство най-рано документирано в Кавказ, а не в Одеса или Фанагория. 

Атласите от 2 в.пр.Хр. със сигурност не са днешната Уикипедия и хората са съставяли картата освен по точни данни, но и по слухове и най-вече по стари карти. 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 841
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 часа, makebulgar said:

Еми колкото и да не им се харесва на някои хора миграции и преселения е имало, и доколкото хрониките говорят за подобни преселения и при прабългарите няма как да ги отхвърляме. Със сигурност прабългарите не са били траки, нито пък траките са били населението на Северното Черноморие. Българите имат царство най-рано документирано в Кавказ, а не в Одеса или Фанагория. 

Атласите от 2 в.пр.Хр. със сигурност не са днешната Уикипедия и хората са съставяли картата освен по точни данни, но и по слухове и най-вече по стари карти. 

Тез траки много ви бъркат!Такъв народ няма бе ,хора!...Или ако има-той е точно копие на българите по състав!)....или до новата ера всичко е замръзнало и не мърда?!?!?Ама източниците друго казват..

Българите не са траки,не са и кимерийци.Но ако си мислите,че са се появили от нищото,и въпреки това все пак са понтийско медатерански народ-живи и здрави!

Редактирано от Бобо
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Бобо said:

Тез траки много ви бъркат!Такъв народ няма бе ,хора!...Или ако има-той е точно копие на българите по състав!)....или до новата ера всичко е замръзнало и не мърда?!?!?Ама източниците друго казват..

Българите не са траки,не са и кимерийци.Но ако си мислите,че са се появили от нищото,и въпреки това все пак са понтийско медатерански народ-живи и здрави!

Траките съвсем не ни бъркат. И са си съвсем реален народ. Въпросът е че лаиците се ловят лесно на автохтонните въдици. Не четат книги и не разбират от история, но прокламират широко незнанието си. Препоръчително е всички автохтонци и техните поклонници да седнат и да прочетат написаното от П.Делев, А.Фол, В.Фол, К.Порожанов, К.Рабаджиев, Д.Попов и много други професионални траколози и чак тогава да говорят. Това са десетки книги и стотици статии, които стоят непрочетени от повечето автохтонци, защото ги мързи и обичат да четат само блогове и да слушат разни физици. Няма и един от тези траколози който да твърди, че българите са траките. 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, makebulgar said:

Траките съвсем не ни бъркат. И са си съвсем реален народ. Въпросът е че лаиците се ловят лесно на автохтонните въдици. Не четат книги и не разбират от история, но прокламират широко незнанието си. Препоръчително е всички автохтонци и техните поклонници да седнат и да прочетат написаното от П.Делев, А.Фол, В.Фол, К.Порожанов, К.Рабаджиев, Д.Попов и много други професионални траколози и чак тогава да говорят. Това са десетки книги и стотици статии, които стоят непрочетени от повечето автохтонци, защото ги мързи и обичат да четат само блогове и да слушат разни физици. Няма и един от тези траколози който да твърди, че българите са траките. 

Ъхъ-няма!Всички твърдят,че сме тюркско племе от края на света...

ПП.

Колкото до траките-че са някакъв строго обособен народ-?!?

Кой го казва!Елините?....

Само,че-тяхното разбиране за народ ми се струва малко по-особено,вземайки в редвид собственото им разбиране за това ,кой е елин!

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Туй нещо с автохтоните ми прилича на тази игра когато Х човека обикалят около Х-1 стол под тактите на музика. И в момента когато спре музиката трябва да седнат. Един винаги губи. Той напуща и изваждат един стол....Много смях, игра, веселба.

Та и тези. Всеки иска да намери колкото се може по-стар, по-героичен народ за да се пиши, какво ли? С какво ще е повече от другите????? С нищо. Но за хора с чувството на малоценност това е жизнено важно, да крещи с зачервена глава, че той е от по-, най-, нация и с отва да се чувства повече....

С хелотите защо никой не иска да има връзка, родственност или с други, изчезнали, претопили се народи? Да не говоря за....Представете си ако сега би трябвало да пише за италианците някой античен...

Има на север бели италианоси, на юг черни италияноси, около един вулкан пък глухи италианоси които крещят и гестикулират с ръцете си. Северните са много по-интелигентни, защото са много по-богати от черните, които са по-прости и мързеливи, и само от сила разбират. А глухите са големи хитрици само от контрабанда и производсво на едни пити/пици им казват/живеят.     Хихихихихи

 

Надявам се, че от 10 поне 1 млад човек вземе и наистина препрочете тези постоянно споменавани писания, дигитализира ги и напише програма с която може да прецеди кой-от каго е преписвал, може интересни неща да намери....Както се надявам и компютерната лингвистика да се развива и изкарат нови и нови връзки между езиците и писмените артефакти. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Skubi said:

Надявам се, че от 10 поне 1 млад човек вземе и наистина препрочете тези постоянно споменавани писания, дигитализира ги и напише програма с която може да прецеди кой-от каго е преписвал, може интересни неща да намери....Както се надявам и компютерната лингвистика да се развива и изкарат нови и нови връзки между езиците и писмените артефакти.  

Е то хубаво това с компютрите, но едва ли ще има резултат от търсенето в маджарския.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, makebulgar said:

Е то хубаво това с компютрите, но едва ли ще има резултат от търсенето в маджарския.

Маджарският няма какво да се търси. Той си е тук от хилядолетия....Затова са писали, че етруския, древногръцкият е бил сроден с него. От там езиците само се "развалят" и като за езикът Хермес Тримегистос се пише./Корпус Херметикум/ 

Преводът на Hamvas Béla издателство Hermit от книгата"The way of Hermes", Табула Шмарагдина 16 книга Асклеипос към цар Аммон че,

"О царю ако е по силите ти, старай се тези мистерии да не се превеждат, да не стигнат до гърците. Защото на гръцкият  арогантноста, разтегнатоста, атрактивноста ще изсмучи могъщноста и силата от нашите които още пазят силата на думите.  Гърците, о, царю празни думи ползват, които само на красотата дават. Това е философията на гърците: празно кънтящи думи. Ние не такива ползваме."

Значи гръцкият вече тогава се е смятал за разводнен, развален език.....И това продължава и до ден днешен....Не ли така? СМСМ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Skubi said:

Маджарският няма какво да се търси. Той си е тук от хилядолетия....Затова са писали, че етруския, древногръцкият е бил сроден с него. От там езиците само се "развалят" и като за езикът Хермес Тримегистос се пише./Корпус Херметикум/ 

Преводът на Hamvas Béla издателство Hermit от книгата"The way of Hermes", Табула Шмарагдина 16 книга Асклеипос към цар Аммон че,

"О царю ако е по силите ти, старай се тези мистерии да не се превеждат, да не стигнат до гърците. Защото на гръцкият  арогантноста, разтегнатоста, атрактивноста ще изсмучи могъщноста и силата от нашите които още пазят силата на думите.  Гърците, о, царю празни думи ползват, които само на красотата дават. Това е философията на гърците: празно кънтящи думи. Ние не такива ползваме."

Значи гръцкият вече тогава се е смятал за разводнен, развален език.....И това продължава и до ден днешен....Не ли така? СМСМ

 

Може ли пояснения кой е писал таквиз дивотии.

п.с. щото етруския , древногръцкия и маджарския са от различни езикови семейства и ще трябва да се върнем чак до ностратическия за да търсим някакво хипотетично сродяване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

Маджарският няма какво да се търси. Той си е тук от хилядолетия....

В Централна Европа маджарския е от 1000 години, а преди това е бил на Кама и Печора.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, makebulgar said:

В Централна Европа маджарския е от 1000 години, а преди това е бил на Кама и Печора.

Може и да не е за тук това - преместете го, ако прецените:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/597997v1.full

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, boyko said:

Може и да не е за тук това - преместете го, ако прецените:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/597997v1.full

 

"The mediterranean haplogroup E1b1b1a1b1a-V13 was detected in an Avar (SzK/239) and a Conqueror (K2/6) sample, while this marker was not covered in another sample (K1/13, E1b1b-M215). This Hg originated in the Middle East and migrated to the Balkans and Western Asia during the Bronze Age.

The PSZ/1 Avar leader belongs to Hg G2a-P15, while K2/33 to the G2a2b-L30 subbranch. Hg G2a is originated from Anatolia/Iran, now it is most common in the Caucasus region and its is arrival to Europe is associated with the spread of Neolithic farmers 27.

One Conqueror sample belongs to Hg J1-M267 and another to J2a1a-L26. Both J1 and J2 lineages are most frequent around the Middle East-Caucasus and probably originated from this region 28, then expanded with pastorists prior to the Neolithic."

On 19.04.2019 г. at 8:06, bulgaroid said:

Скуби ето ти малко за унгарския,нищо общо с нас само митове и легенди.

Някои от езиковите особености от клипчето са характерни за кавказките езици.

Така, че генетиката определено може да насочи изследванията на лингвистиката, особено когато става въпрос за граматически особености.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, ДеДо Либен said:

Може ли пояснения кой е писал таквиз дивотии.

п.с. щото етруския , древногръцкия и маджарския са от различни езикови семейства и ще трябва да се върнем чак до ностратическия за да търсим някакво хипотетично сродяване.

 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, makebulgar said:

В Централна Европа маджарския е от 1000 години, а преди това е бил на Кама и Печора.

Да тези които са дошли с Арпад. Но не и езикът. Имам за смисъл /както казват, например за българите че дофтасали на балканите и с кафтаните захвърлили и езикът си и проговорили на славянски, или не/, така има и тук подобно, че даже преди хуните и другите народи тук в централната част на Европа –нали знаем, че не замръзва в последната ледникова епоха и затова може би остава обитаема пра-пра-езикът е унгарският....

Преди 3 часа, boyko said:

Може и да не е за тук това - преместете го, ако прецените:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/597997v1.full

Генетиката показва, какви народи са живеели умирали в дадената област. Но на какъв език са говорели????

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми явно има и унгарски автохтонисти, и недоучилите лаици им се връзват. Въпросът е какъв е смисъла от този унгарски спам тук!? Българите нямат нищо общо с маджарите. 

Редактирано от makebulgar
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

Еми явно има и унгарски автохтонисти, и недоучилите лаици им се връзват. Въпросът е какъв е смисъла от този унгарски спам тук!? Пългарите нямат нищо общо с маджарите. 

Да се просветиш малко. И да разбереш, че от началото на миналият, даже преминалият век израстват две главни посоки за малките /макар и с могъщо минало/ нацийки тук в източна европа. Германофилите и славянофилите. За унгарците креатират фино-угорската теза и-или турколозите, за нас българите славянската и-или турколозите...Румънците ги изкараха латинци и им направиха френска граматика, рестото славяни.

От тази гледна точка с кои имаш повече общо? Море?/както циганите казват/:)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.04.2019 г. at 4:46, БатеВаньо said:

Е.. Нещо като преселение има. Документирана е миграция на завоевателя, т. е. на носителя на етнонима, но тя е ограничена от към северния бряг на Дунав. 

Преди този моментум(трайно завладяване на земи южно от реката), българите разхождат конете си от северното причерноморие до полите на австрийските Алпи, в продължение на столетия. Както го правят и много други народи, като готи(във всичките им разновидности, авари, вандали, анти и т. н.). В доста по-късни времена такова е поведението на казаците. 

А по отношение на Сирийски, малко звучи като част от някаква общочовешки легенда или част от басня, с пропуснат поучителен край. Щеше да е достоверно, например ако българите бяха домъкнали някоя двугърба камила 🐫. Трябва също да се доизясни и географията споменатите земи и хипотетични маршрут. По това време е била малко по-различна. Ако са минавали от южната страна на каспийския басейн, имали ли някакви следи. Ако са решили да заобикалят Арал + мрежата от пълноводни реки от север притежавали ли са мореплавателни умения. Каква е била причината да се вдигнат 30 хил. мъже и да бягат като дявол от тамян в продължение на няколко  хиляди мили, с неясна крайна точка. Та такава ударна сила би се справила с всеки неприятел. Можели са без проблем да опаткат всичко живо в плодородния полумесец. Бил им е почти на път. Та... залагам, че е притча :)

Според пойтингеровия атлас, от 2-ри век след христа, народ българи в познатия свят няма. Нито в Азия, нито в Африка, нито в Европа. Този народ предстои да се появи и това се случва, без да има следи да идва от през девет планини и три морета, защото там просто го няма. Не е грешка да се каже, че първобългарите са автохтонни за района на северното причерноморие. Днешните българи по расов тип са медитеранеан + понтид. Средиземноморския тип се определя от завареното население, а понтида остава за първобългарите. 

Причината да бягат е залеза  на кушанската империя. Пойтингеровия атлас от 2-ри век няма да ги има, защото бягството е станало около 380 година + -.

Минаването през пълноводни реки става по леда през зимата. Сведението изрично казва, че е през зимата!

Белите хуни са едни от разбивачите на кушанската империя. Преди показах езиковата връзка между бели и Атилови хуни. Не са различни. Имат нещо общо. При това положение "българите" не би трябвало да са нито основно хунско племе, нито основно кушанско. Били са поданици на кушаните и после стават поданици на хуните. Кушанската империя е заклещена по византийски маниер от персите, чрез използване на съюзни племена.  Не се знае точно кое племе създава напеченото положение, та да се стигне до бягство. Струва ми се, че е тюркско?

    Етнонимът "българи"  не пада от небето. Четириъгълникът, за който споменах има ясна топонимия - Балх, Бухара ..  Какво повече??   Този район просперира още от времето на Александър Македонски. Той е прочут със занаятите си, произведенията си и това дава основание на хората да се гордеят, че произхождат точно от там.  Това е градска култура, където племенните особености бързо се претопяват. Затова, обяснявам си, няма пренесени никакви племенни митове и легенди. Просто районът си е бил една "Америка".  Няма да намерим и определена генетика в такъв случай.

    Сега ясно ли е защо само името и защо е толкоз устойчиво?

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Skubi said:

Тия херменевтики и блаватщини , както и идеите как унгарския е праезикът от времето на последната ледникова епоха (пускал си във форума едни смешни графики , как от унгарския тръгват да се делят и ,,разселват,, всички езици и началната точка е по средата на Буда и Пеща) са за друг раздел и друг тип лаф моабети.

п.с. не разводнявайте темата излишно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, ДеДо Либен said:

Тия херменевтики и блаватщини , както и идеите как унгарския е праезикът от времето на последната ледникова епоха (пускал си във форума едни смешни графики , как от унгарския тръгват да се делят и ,,разселват,, всички езици и началната точка е по средата на Буда и Пеща) са за друг раздел и друг тип лаф моабети.

п.с. не разводнявайте темата излишно.

Въпросът беше.....

Апропо. Много от колегите тук говорят екс катедра сякаш те са наследници на знанията на Хермес Тримегистос и те решават кое е Истина и кое е Блаватщина и са представители на Светата Инквизиция която гласи, че земята е плоска и всички планети се въртят около нея. Който друго казва на огън го изгарят. Ееее преди това малко се гаврят с него за да се разкае....:dance3:

Въпросът беше "Може ли пояснения кой е писал таквиз дивотии." Сложих го. Даже и линкът. С това какво разводнявам? Тези работи са от документи на старогръцки език намерени в 1460 година в един манастир и други на коптски език в 1945 година. До колкото знам.

Незнам какво съм слагал, но съм слагал анимация за ледниковата епоха. И съм слагал и рисунки със знаците на ровашките букви, знаци, които ги има в трансилвания сравнения с тези които са открили в разните региони на европа. Но тези аз не ги смуча от пръста си, а обикновенно давам адресът от който взимам тези цитати.

Та дали са смешни или не, това зависи от този който го чете....😉

Така, че ако ме цитираш за да ме мъмриш плиз покажи /или цитирай линкът ми/, защото това което конкретно го пишеш в тази форма непокрива пълната истина. СМСМ:cool2:

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.04.2019 г. at 22:20, Бобо said:

Ъхъ-няма!Всички твърдят,че сме тюркско племе от края на света...

Кои всички? Изобщо, какво разбираш под всички? 

 

On 19.04.2019 г. at 22:20, Бобо said:

Колкото до траките-че са някакъв строго обособен народ-?!?

Кой го казва!Елините?....

Само,че-тяхното разбиране за народ ми се струва малко по-особено,вземайки в редвид собственото им разбиране за това ,кой е елин!

НЕ казват го учените като анализират данните от разкопки и други източници. 

 

On 19.04.2019 г. at 23:10, Skubi said:

Та и тези. Всеки иска да намери колкото се може по-стар, по-героичен народ за да се пиши, какво ли? С какво ще е повече от другите????? С нищо. Но за хора с чувството на малоценност това е жизнено важно, да крещи с зачервена глава, че той е от по-, най-, нация и с отва да се чувства повече....

Всички хора без изключение са с чувство за малоценност. Но това не е причината, историческите реалии дават и в момента опора за политически и културни претенции, от цялата работа се правят страхотни дивиденти, е виж китайците как сами си измислят миналото и обесняват на целия свят ,че те са най-най, и всичко са измислили и т.н.

Като няма значение защо даже унгарците са се залепили на нашето минало, и то да бяха само те, това хървати,македонци,сърби,румънци,руснаци,турци,албанци,гърци,украинци, балкарци,чуваши татари и даже разни азербайджанци,казахи и тем подобни. Нали няма значение оставете нашата история на мира тогава.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.04.2019 г. at 0:03, Skubi said:

Той си е тук от хилядолетия....

Това тука къде е? 

 

On 20.04.2019 г. at 14:44, Пандора said:

Някои от езиковите особености от клипчето са характерни за кавказките езици.

Така, че генетиката определено може да насочи изследванията на лингвистиката, особено когато става въпрос за граматически особености.

Добре де и ти ли не прочете историята на маджарите ? От теб не го очаквах! Няма никаква кавказка връзка при унгарците, няма връзка с хуни или българи от думата "изобщо"

 

Преди 23 часа, Skubi said:

Да тези които са дошли с Арпад. Но не и езикът. Имам за смисъл /както казват, например за българите че дофтасали на балканите и с кафтаните захвърлили и езикът си и проговорили на славянски, или не/, така има и тук подобно, че даже преди хуните и другите народи тук в централната част на Европа –нали знаем, че не замръзва в последната ледникова епоха и затова може би остава обитаема пра-пра-езикът е унгарският....

Аха, има и някакви други дето не са дошли с Арпад, кои са тези, или броиш и покореното население за унгарци ? По тази логика ние сме и траки и печенеги и кумани и всичко което е минало от тук. 

Преди 23 часа, Skubi said:

Да се просветиш малко. И да разбереш, че от началото на миналият, даже преминалият век израстват две главни посоки за малките /макар и с могъщо минало/ нацийки тук в източна европа. Германофилите и славянофилите. За унгарците креатират фино-угорската теза и-или турколозите, за нас българите славянската и-или турколозите...Румънците ги изкараха латинци и им направиха френска граматика, рестото славяни.

От тази гледна точка с кои имаш повече общо? Море?/както циганите казват/:)

Това нас не ни  бърка, от всичко това получихме тюрската и славянската теория, демек полза за нас никаква, вие там си доказвайте каквото искате, ние си искаме нашата история и то истинската, не дето някои ни я пише, и нашата история не съвпада с вашата,защо ли? Защото всички са пишете каквото искате и както искате, даже история ни написахте и сега като се оказва,че всичко е измислица някакси е неудобно. 

 

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Exhemus said:

Причината да бягат е залеза  на кушанската империя. Пойтингеровия атлас от 2-ри век няма да ги има, защото бягството е станало около 380 година + -.

Минаването през пълноводни реки става по леда през зимата. Сведението изрично казва, че е през зимата!

Белите хуни са едни от разбивачите на кушанската империя. Преди показах езиковата връзка между бели и Атилови хуни. Не са различни. Имат нещо общо. При това положение "българите" не би трябвало да са нито основно хунско племе, нито основно кушанско. Били са поданици на кушаните и после стават поданици на хуните. Кушанската империя е заклещена по византийски маниер от персите, чрез използване на съюзни племена.  Не се знае точно кое племе създава напеченото положение, та да се стигне до бягство. Струва ми се, че е тюркско?

    Етнонимът "българи"  не пада от небето. Четириъгълникът, за който споменах има ясна топонимия - Балх, Бухара ..  Какво повече??   Този район просперира още от времето на Александър Македонски. Той е прочут със занаятите си, произведенията си и това дава основание на хората да се гордеят, че произхождат точно от там.  Това е градска култура, където племенните особености бързо се претопяват. Затова, обяснявам си, няма пренесени никакви племенни митове и легенди. Просто районът си е бил една "Америка".  Няма да намерим и определена генетика в такъв случай.

    Сега ясно ли е защо само името и защо е толкоз устойчиво?

Интересна теория но не съвпада с данните. Когато пада кушанската империя вече са тук и са започнали движението около век преди това. Имам в предвид прехода от Средна Азия към Европа.

 

Преди 16 часа, Skubi said:

Апропо. Много от колегите тук говорят екс катедра сякаш те са наследници на знанията на Хермес Тримегистос и те решават кое е Истина и кое е Блаватщина и са представители на Светата Инквизиция която гласи, че земята е плоска и всички планети се въртят около нея. Който друго казва на огън го изгарят. Ееее преди това малко се гаврят с него за да се разкае....:dance3:

Апропо, много от хората тука се информират и четат, Хермес общо няма. За теб също не е лошо да се информираш. Знанието дава доводите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, bulgaroid said:

Интересна теория но не съвпада с данните. Когато пада кушанската империя вече са тук и са започнали движението около век преди това. Имам в предвид прехода от Средна Азия към Европа.

 

Апропо, много от хората тука се информират и четат, Хермес общо няма. За теб също не е лошо да се информираш. Знанието дава доводите.

Точно това направих. И това изби бушона на ДеДото.....😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Skubi said:

Точно това направих. И това изби бушона на ДеДото.....😉

Не, превърна се в Душко, затова. Като твърдиш нещо давай доказателства за това а не някакви унгарски фантазии.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, bulgaroid said:

1. Това тука къде е? 

2. Аха, има и някакви други дето не са дошли с Арпад, кои са тези, или броиш и покореното население за унгарци ? По тази логика ние сме и траки и печенеги и кумани и всичко което е минало от тук. 

3. Това нас не ни  бърка, от всичко това получихме тюрската и славянската теория, демек полза за нас никаква, вие там си доказвайте каквото искате, ние си искаме нашата история и то истинската, не дето някои ни я пише, и нашата история не съвпада с вашата,защо ли? Защото всички са пишете каквото искате и както искате, даже история ни написахте и сега като се оказва,че всичко е измислица някакси е неудобно. 

 

1. Képtalálat a következÅre: âpannon medenceâ

2. Да има теория, че Арпад и народът му, покоряват местното население /говорещо унгарският/ и си губи езикът, приемащо местният. 

3. Много истини има.

"Вие там, ние там, не ни бърка"......Тонът и думите всичко говори.....Незнам кои са ние, кои са вие но рецептата бачка. Всеки нещасник/имам пред вид нацийките тук на дивият исток/ като бесен рови за да намери кокали ту на даките, ту на траките, ту на хуните за да бий тъпана, че Хей, францеза, германеза, инглеза ни сме тук бабитите в источна европа.... 😎

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...